Нобелівський комітет визначив лауреатів в галузі медицини і фізіології

Нобелівський комітет визначив лауреатів в галузі медицини і фізіології

Сьогодні в Нобелівському комітеті при Каролінському медичному інституті в столиці Швеції, Стокгольмі, відбулося офіційне відкриття Нобелівського тижня.

Лауреатами премії в області медицини і фізіології стали американці Вільям Келін, Грегг Л. Семенца і англієць Пітер Дж. Реткліфф. Свою нагороду вони отримають за дослідження того, як клітини реагують і пристосовуються до присутності кисню.

«Вони визначили молекулярний механізм, що регулює активність генів у відповідь на різні рівні кисню. Фундаментальні відкриття Нобелівських лауреатів цього року розкрили суть одного з найважливіших адаптаційних процесів життя», – повідомляє Нобелівський комітет.

Нобелівська премія з фізіології і медицини присуджується з 1901 року за відкриття, які змінили наукову парадигму і принесли велику користь для людства. Першим лауреатом став німецький лікар, мікробіолог і імунолог Еміль Адольф фон Берінг, якому належить заслуга у створенні методу імунізації проти дифтерії.

Читати також:  Відразу двоє лауреатів отримає Нобелівську премію з літератури у цьому році

Як і в попередні роки, оголошення імен переможців в області фізіології і медицини відкриває Нобелівський тиждень. Восьмого жовтня стануть відомі імена лауреатів з фізики, 9 жовтня – з хімії.

У четвер, 10-го числа, Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук озвучить імена володарів премії з літератури (причому відразу за 2018 і 2019 роки). Про те, хто отримає Нобелівську премію миру, повідомлять в п’ятницю, 11 жовтня.

Читати також:  Нобелівську премію з хімії отримають розробники літій-іонної батареї

Нарешті, в понеділок стануть відомі імена лауреатів премії в області економіки пам’яті Альфреда Нобеля, яка була заснована Державним банком Швеції в 1968 році.

Церемонія вручення Нобелівської премії пройде 10 грудня в Стокгольмі, в день смерті Нобеля. Всі лауреати отримають медаль, диплом і грошовий приз (сума кожного з них складе дев’ять мільйонів шведських крон (близько 920 тисяч доларів)).

203 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up