Ціни на продукти ростуть, бо продавці готуються до гіршого – експерт

В Україні, не зважаючи на зміцнення гривні до долара, ціни на продукти не падають, а тільки ростуть. Однією з причин стали ризики, які продавці закладають у вартість товарів.

Про це ідеться в матеріалі “Сегодня“.

Експерти відзначають, що в країнах з нестабільною економікою ризики особливо високі, а курс валют нестабільний.

“Ніхто не може зрозуміти, що буде через певний час. А у багатьох відстрочка по платежах на 30, 45 днів. Як можна закладати курс 24 грн, якщо ти не розумієш, яким він буде через цей час, а у тебе маржа 20%? Якщо курс підвищиться, ти можеш весь свій прибуток втратити тільки через стрибок курсу. А якщо курс стане 28, то ти “влетів” і фактично йдеш з ринку. Бізнес і так навчений за останні роки ризикувати, але ризикує обережно”, – пояснив глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Читати також:  Україна запропонує МВФ пом’якшити свою позицію щодо цін на газ

За його словами, на долар орієнтуються і українські виробники, причому практично всі.

“Імпортна складова є практично у всіх товарах, зокрема вироблених в Україні. У нас немає нічого, що б було прив’язане виключно до нашої країни. Навіть в українській капусті, причому немаленька. Це добриво, бензин і дизпаливо, посівний матеріал, сільськогосподарська техніка і т. д.”, – пояснив експерт.

Читати також:  Нацбанк зберіг прогноз інфляції до кінця року на рівні 6,3%

Відзначається, що зміцнення гривні триває практично протягом усього року, але виробники з продавцями все одно “готуються до гіршого”. При цьому Дорошенко запевняє, що при більш високому курсі ціни росли б набагато швидше.

“Ціни ростуть зараз більш повільними темпами, ніж при незмінному курсі, тим більше при зростаючому. Інфляція знижується. Наприклад, за підсумками 2018 року вона була 9,8%, до цього – 13,6%. Основний фактор, який обумовлює зниження інфляції, – це саме міцна гривня”, – пояснив Дорошенко.

За прогнозами експерта, за підсумками року інфляція в Україні складе 7-7,3%.

265 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up