У Миколаєві на Львівщині встановили еко-рекорд зі збору відпрацьованих батарейок

У п’ятницю, 4 жовтня, в рамках проведення Дня відкритих дверей на ПрАТ «Миколаївцемент» на честь 20-річчя CRH в Україні компанія встановила національний еко-рекорд України зі збору відпрацьованих батарейок.

ПрАТ «Миколаївцемент» (ГрупаCRH) за підтримки громади очистили Миколаївський район Львівської області від понад 100 кг відпрацьованих батарейок та інших побутових хімічних елементів живлення.

Представники Національного реєстру рекордів зафіксували це досягнення в Книзі національних рекордів України.

Голова Правління ПрАТ «Миколаївцемент» Євген Полулєх наголосив, що рекорд є символічною акцією, яка мала на меті об’єднати та активізувати громаду, владу і бізнес району задля збереження клімату, захисту від забруднення довкілля та раціонального використання водних ресурсів. 

«Група CRH усвідомлює важливість збереження клімату та природного різноманіття нашої планети. Згідно з нашою екологічною політикою, ми фокусуємося на ту місцевість та громаду, де здійснюють діяльність наші підприємства. Вже майже чотири роки ми співпрацюємо з владою та громадою Миколаївського району над проблемою очищення ґрунту та водних ресурсів від небезпечних хімічних елементів, разом бережемо довкілля, а отже і здоров’я наших людей».

Менеджер з охорони навколишнього середовища CRH в Україні Юлія Гіке розповіла деталі встановлення національного рекорду.

«Миколаївцемент реалізує Екологічну програму зі збору та утилізації шкідливих відходів з 2012 року. У 2015 підприємство уклало Меморандум про співпрацю в екологічних заходах з районною та міською владою. На нашу спільну ініціативу щодо збору відпрацьованих малих батарейок відгукнулась вся громада. Для збору батарейок встановили спеціалізовані контейнери у Миколаєві та на території заводу.

Загалом за вісім років зібрано майже 290 кг відпрацьованих батарейок, а це збережено від забруднення важкими металами приблизно 2 320 га/або 4 640 м³ води. Адже одна пальчикова батарейка забруднює 20 м² ґрунту глибиною 5 м, який на наступні 50 років стає непридатним для сільського господарства через високий вміст важких металів, або це є рівноцінним забрудненню 400 літрів води“, – розповіла вона.

В рамках заходу, на яке були запрошені співробітники та їх сім’ї, підрядні організації, представники місцевої влади та місцеві жителі, були організовані: екскурсія на виробництво, майстер-клас з надання першої медичної допомоги, еко-лекції, освітні та творчі майстер-класи для дітей і дорослих, а також розважальна програма: виступи дитячих колективів Миколаєва, конкурси і  веселі аніматори.

Всі учасники майстер-класів мали можливість взяти участь у лотереї і виграти екскурсію на двох  замками Львівщини, а ті, хто взяв участь як мінімум у 4-ох активностях, гарантовано отримав брендовану еко-сумку від CRH.

6770 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up