Павло Шаройко

Засуджений у Білорусі український журналіст за нібито шпигунство повернувся в Україну

Український журналіст Павло Шаройко, якого в Білорусі засудили до 8 років позбавлення волі за нібито шпигунство, вже перебуває в Україні.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Twitter.

“Іще один український в’язень, журналіст Павло Шаройко, засуджений у Білорусі до 8 років, був помилуваний і вже вдома в Україні”, – написав він.

У свою чергу, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розмістила на своїй сторінці у Фейсбук відео зустрічі з українським журналістом.

Читати також:  У Львові святкуватимуть День героїв Білорусі

Український журналіст Павло Шаройко на Батьківщині!У 2012 – 2014 роках Павло працював кореспондентом агенства УНІАН в Мінську, а з 2015 року – на «Українському радіо». У своїх матеріалах він висвітлював роботу тристоронньої контактної групи, а також писав про зниклого Павла Гриба.Був затриманий білоруськими правоохоронними органами два роки тому, а 19 лютого 2018 року – засуджений Верховним судом Республіки Білорусь до позбавлення волі строком на 8 років за нібито шпигунство.У результаті перемовин двох Президентів – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка – Павла повернуто додому.Робота зі звільнення громадян України – триває!

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 4 жовтня 2019 р.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з представниками українських ЗМІ 26 вересня заявив, що готовий найближчим часом вирішити питання щодо помилування засудженого в Білорусі за нібито шпигунство українця Павла Шаройка в обмін на аналогічні кроки стосовно обвинуваченого в Україні білоруського громадянина Юрія Політіки.

Читати також:  Білоруси вийшли на вулиці, щоб захистити незалежність країни

Власкор “UA: Українське Радіо” в Білорусі, громадянин України Павло Шаройко був затриманий у Мінську 25 жовтня 2017 року. Комітет держбезпеки Білорусі висунув йому обвинувачення в шпигунстві та створенні агентурної мережі. Його засудили на 8 років позбавлення волі.

У п’ятницю, 4 жовтня, в Житомирі проходить пленарне засідання Другого форуму регіонів України й Білорусі за участю президентів двох країн Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка.

222 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up