Сінево, генетичний тест

Нові генетичні тести дозволяють визначити синдром Дауна на 10-му тижні вагітності

Віднедавна в Україні стали доступними нові тести пренатальні тести, які дозволяють визначити наявність у ще ненародженої дитини важких генетичних захворювань.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові повідомив комерційний директор «Сінево Україна» Микола Скавронський.

Це тести Veracity і Veragene. За його словами, ще кілька років тому майбутнім батькам, аби дізнатися про генетичну хворобу у ще ненародженої дитини, треба було платити сотні і тисячі євро. Натомість зараз тест Veracity коштуватиме майбутнім батькам близько тисячі гривень, а тест Veragene – близько 15 тисяч.

– Тільки за перший місяць, коли він з’явився на ринку України, вже сто жінок скористалися цим тестом. У 20 випадках виявлено генетичні захворювання плоду, – каже Микола Скавронський.

Як пояснила керівник відділу медичного маркетингу «Сінево Україна» Вікторія Факш, за допомогою цього тесту з крові вагітної жінки виділяють ДНК майбутньої дитини та аналізують на наявність генетичних захворювань, тобто на синдром Дауна, синдром Едварса та синдром Патау та інші. Ці патології виявляють з 10 тижня вагітності.

– Цей аналіз абсолютно безпечний. До порівняння, зазвичай, коли лікар підозрює певну патологію, то він скеровує майбутню маму на дообстеження. Це дообстеження виглядає так: жінці проколюють черевну стінку та беруть амніотичну рідину з навколоплідних вод. Це болюча та небезпечна процедура. Тест Veracity дозволяє уникнути цієї процедури, – переконує вона.  

В деяких країнах цей тест є обов’язковим і його оплачує держава.

Директор з розвитку бізнесу NIPD Genetics, Кіпр Харі Радхакришнан (Hari Radhakrishnan) наголосив, що тести Veracity і Veragene розповсюджуються в Європі, на Сході, Південній Африці та в Латинській Америці. Він наголосив, що тести проводяться не для того, аби майбутня мама ухвалювала рішення про аборт, а щоби вона мала можливість звикнутися з думкою про свою майбутню особливу дитину.   

Також Микола Скавронський зазначив, що будь яка жінка може пройти цей тест за власним бажанням. Але інтерпретувати результати все таки мусить фахівець.

Не рекомендують проходити тести Veracity і Veragene сурогатним матерям, тому що дитина є не її біологічною.

Результати тесту будуть готові в Києві за 16 днів, а у інших містах України – за 18 днів.  Тому що кров, яку забирають у вагітних в Україні, транспортують до лабораторії до Мюнхена.  Микола Скавронський стверджує, що до тієї лабораторії везуть матеріал з усього світу. І саме це дозволяє здешевити його.

– Якщо відкрити лабораторію в Україні, то треба в неї вкласти мільйони євро. Але великого попиту на тести тут немає. Тому це економічно не вигідно, – стверджує комерційний директор «Сінево Україна».

542 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up