Микола Томенко

Томенко: Вітати громадян зі святом за їхній кошт – це цинізм

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект 1029, яким скасовується державне фінансування політичних партій, які подолали 2% бар‘єр, та зменшується вдвічі фінансування партій, які подолали 5% бар’єр.

Таке рішення було реакцією на петицію, яку зареєстрував лідер партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко про повне скасування державного фінансування політичних партій, включно з тими, які потрапили до парламенту.

За рекордні два тижні вона набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

За словами Томенка, все ж Рада ухвалила не те рішення, якого вимагали люди, які підписували петицію, оскільки вони хотіли відмінити повністю фінансування усіх партій – тих, які набрали 2% і 5%.

“Безперечно, навіть часткове скасування видатків на партії – позитивний результат. Таким чином, за 5 років ми зекономили 1,5 мільярди гривень платників податків. Бюджетні кошти не отримають партії Добкіна-Кернеса, Шарія, Ляшка, Гройсмана і це певне досягнення. Однак люди голосували за повну відміну держфінансування всіх партій – і тих, які набрали 5%, і тих, хто набрали 2%. Тому наша команда буде продовжувати вимагати повного скасування бюджетного фінансування, тим паче, що левова частина грошей, які витрачались на фінансування партій попереднього скликання, пішли на політичну рекламу лідерів. Досі залишається законним цинічне використання грошей громадян для того, щоб їх же вітали зі святами, або розміщали рекламу про те, які хороші лідери партій”, – зазначив Томенко.

Політика також здивувало, що велика кількість депутатів не підтримали ініціативу.

“Здивувало, що за обмеження державного фінансування партій, не проголосував жоден депутат з фракцій Порошенка, Бойка-Медведчука, Тимошенко й Вакарчука. Можливо, вони вважають, що їм гроші потрібніші, ніж для української армії, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та територіальних громад”, – наголосив політик.

Він повідомив, що команда буде й надалі вимагати заборонити використовувати бюджетні гроші на політичну рекламу, а згодом й скасувати державне фінансування партій взагалі.

“Поки ми є бідною, воюючою, та корупційною державою, необхідно повністю заборонити державне фінансування. Ще раз закликаємо керівників партій, які представлені в парламенті, скористатися нормою закону про добровільну відмову від грошей платників податків на власну рекламу та пере направити їх для вирішення більш нагальних проблем, які сьогодні існують в країні”, – підкреслив Томенко.

189 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up