“Слуги” підтримали у першому читанні новий закон про місто Київ

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 2143-3 “Про місто Київ – столицю України”.Документ підтримали 244 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Авторами законопроєкту є група народних депутатів від фракції “Слуга народу”: Олександр Ткаченко, Дмитро Гурін, Ганна Бондар, Давид Арахамія, Олександр Корнієнко.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроєкт створює нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування і виконавчої влади у Києві.

Зокрема, пропонується відновити районні ради у місті Києві як представницькі органи жителів районів Києва. Райради створюватимуться за рішенням Київської міської Ради, їхній загальний склад становитиме 20 депутатів.

Пропонується також розділити повноваження та розмежувати посади Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації.

Документ передбачає, що Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається на посаду і звільняється Президентом за поданням уряду на строк повноважень Президента.

Читати також:  Депутати просять Зеленського призначити головою КМДА Віталія Кличка

Планується, що Київський міський голова буде очолювати Київський магістрат – виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях міськради. Натомість голова КМДА буде здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Крім того, законопроєкт врегульовує питання щодо правового статусу Києва та особливостей місцевого самоврядування. Йдеться, зокрема, про спеціальний статус Києва; реалізацію столичних функцій; адміністративно-територіальний устрій Києва; організацію міського життя на засадах сталого розвитку міста; взаємодію територіальної громади Києва та територіальних громад населених пунктів Київської області; місцеве самоврядування у столиці.

Законопроєкт також має врегулювати статус Київського міського голови та його заступника з фінансових питань, заступника мера – керуючого справами Київського міського магістрату та заступника Київського міського голови – головного архітектора міста Києва.

Читати також:  Дестабілізують київську владу. Кличко ініціює розпуск Київради

Водночас, у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради до законопроєкту рекомендується повернути його на доопрацювання з обов’язковим переглядом його концептуальних засад.

-------
Loading...
25 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up