Святослав Літинський

Львівський активіст через суд примусив одеську прокуратуру виконувати її обов’язки

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав прокуратуру Одеської області розглянути заяву львівського активіста Святослава Літинського, в якій він вимагає від прокуратури позиватися до Одеської обласної та міської рад про скасування регіональних мов в області.  

Як повідомив ІА Syla.news юрист Олександр Золотухін, досі в Одеській області в державних органах діє російська мова. Її було введено в ужиток ще у 2012 році, коли запрацював закон України «Про засади державної політики». Проте у лютому минулого року цей закон скасували.

– І зараз ані Конституцією України, ані жодним іншим законом не передбачено вживання будь якої іншої мови державними органами, крім української, – пояснив він.

Читати також:  Провідників у поїздах зобов'язали спілкуватися українською мовою - рішення суду

Проте низка обласних та міських рад України не поспішає дотримуватися законів. Так, недержавною мовою послуговувалися державні та місцеві органи Донецької, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та інших областей.

І тільки після того, як львівські активісти почали звертатися до державних та місцевих органів зазначених областей, вони скасовували свої незаконні рішення.

– В Донецькій області прокуратура подала сім таких позовів. Харківська обласна рада не чекала на позови з прокуратури і сама скасувала дію регіональної мови. А ось прокуратура Одеської області намагалася заперечити свій обов’язок скеровувати позови і всіляко уникала цього робити, – каже юрист.

Читати також:  Провідників у поїздах зобов'язали спілкуватися українською мовою - рішення суду

Святослав Літинський доводив законодавчо, що прокуратура не тільки має право слідкувати за дотримання законів України, але й зобов’язана це робити. Як приклад він наводив дії прокуратури в Донецькій, Миколаївській, Херсонській та Дніпропетровській областях.

Зрештою, сьогодні Львівський окружний адміністративний суд поставив у цій суперечці крапку: прокуратурі Одеської області доведеться вимагати від народних обранців Одеси дотримуватися законів України.

За словами юриста Олександра Золотухіна, якщо прокуратура не виконає рішення суду, то активісти звертатимуться до виконавчої служби.

Нагадаємо також, що той же Львівський окружний адміністративний суд дозволив Офісові Президента не перекладати спічі Володимира Зеленського українською мовою.

309 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up