земля

Селяни обіцяють взяти владу на вила

Якщо  профільний комітет Верховної Ради погодить закон щодо обігу землі, то тільки на Львівщині відразу з’являться землевласники, які триматимуть у своїх руках близько 200 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення одноосібно. А ось малих та середніх фермерських господарств просто не стане.

Про це сьогодні заявив заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

– Цей законопроект передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення в одні руки. Ми порахували, що тільки у нашій області це складе близько 200 тисяч гектарів землі, – каже він.

Ярослав Кардаш також повідомив, що завтра у Києві під стінами Верховної Ради відбудеться Всеукраїнське селянське віче. Селяни вимагатимуть від народних обранців відмовитися від непродуманих швидких рішень та радитися з профільними громадськими організаціями, селянами та фермерами.

Читати також:  Священик та прихожани УПЦ МП нахамили журналістам (Коментарі)

Він нагадав владі, що свого часу в Україні відбувалися селянські бунти. І зараз керівництво країни має шанс відчути на собі – як це, коли «беруть на вила».

– Ми вимагаємо вилучити з законопроекту пункт, за яким першочергове та безконкурентне право на купівлю землі отримують юридичні особи. Ми вимагаємо, аби мали право купувати землю тільки фізичні особи. І щоби ця норма була зафіксована у Конституції України, – перелічує Ярослав Кардаш

За словами президента Асоціації роботодавців Львівщини Зеновія Бермеса, у Львівській області працює лише 700 фермерів.

– Село є, а фермерства нема. Нам кажуть, що землю куплять українці. Але 99 відсотків мешканців села навіть не сплачують єдиного соціального внеску, тому що вони не мають, за що його сплатити. Селянин не має за що не тільки купити землю, але й орендувати її, – говорить він.

Читати також:  Сьогодні вночі Місяць "впаде на Землю"

Водночас, за даними статистики, до 90 відсотків продуктів, які споживають українці, вирощені саме селяни.

– Але всі ці продукти продають на тротуарі. Селянина не пускають на ринки, тому що там є інші гравці. Селянам потрібна підтримка. В тому числі і фінансова, – вважає Зеновій Бермес.

Нагадаємо, що аграрії Львівщини вимагали продовжити мораторій на продаж землі.

273 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up