У театрі Заньковецької скандал: заслуженому артисту України Ярославу Кіргачеві не продовжили контракт

Виставою “Украдене щастя” завершилася кар’єра заслуженого артиста України Ярослава Кіргача в львівському театрі ім. Марії Заньковецької. Драма на сцені та поза нею, з актором не підписали новий контракт. Як цю ситуацію прокоментувало керівництво та сам актор.

У Ярослава Кіргача за плечима близько ста ролей та двадцять один рік роботи на сцені театру імені Марії Заньковецької, проте нещодавно був його останній виступ в рядах “заньківчан”.

По закінчення вистави “Украдене щастя” Головний режисер театру Федір Стригун розповів публіці, що контракт з Ярославом Кіргачем директор театру продовжувати не буде:

“Сьогодні відбулась вистава “Украдене щастя”, де головну роль зіграв заслужений артист України Ярослав Кіргач. Це була його прощальна вистава, бо з 1 жовтня він вже не працює в театрі ім. Марії Заньковецької”, – розповів Федір Стригун

Також на своїй сторінці у Facebook Федір Стригун написав звернення до президента України Володимира Зеленського, в якому розкритикував закон №955

“Закон № 955 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури», який набув чинності 24 лютого 2016 р., убиває усі надбання – національні, художні, ідеологічні та політичні .”

Телефоном директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк пояснив, що причини не продовжувати контракт з Ярославом Кіргачем були тільки професійні:

“Коментаря тут ніякого немає, є елементарні моменти стосунків керівника, які регулюються контрактом. Тільки через професійні причини ми не продовжили з ним контракт. Це відсутність роботи над собою.”

Також директор наголосив на тому, що пропонував пану Ярославові підписати цивільно-правовий договір, але той не згодився.

“Людина не хотіла підписувати цивільно-правовий договір. Він не хотів працювати над собою. От і все”, – наголосив Андрій Мацяк.

Аналізуючи слова директора, варто зазначити різницю між контрактом та цивільно-правовим договором для актора театру. Підписуючи цивільно – правовий договір, акторові не йде стаж, нема відпускних та лікарняних, також не оплачуються виїзні вистави.

Читати також:  Сихівський театр покаже психологічну драму

Як розповів Ярослав Кіргач, в театрі була аудиторська служба, яка пояснила, що на цивільно-правову угоду набирають людей, якщо в театрі “ніби” не вистачає акторів основного складу.

” Я ж діючий актор, на контракті, і мене знімати з нього та давати цю угоду, на мою думку- це не економне використання коштів. Якщо я вже так не потрібний театру, то краще мене звільнити”, – розповів актор театру імені Марії Заньковецької.

“Мені не відомо на якій підставі зі мною не продовжать контракт”, – саме так прокоментував ситуацію актор театру Ярослав Кіргач, та додав:

“Коли я розмовляв з директором, він мені сказав, що в контракті все написано, без пояснень взагалі. Про те, що я не працюю над собою мені не було озвучено з його уст та від інших людей. Звідки він це взяв – це нонсенс для мене. Якби було хоча би якесь звернення до мене, щодо покращення моїх навиків, я би працював над тим, але нічого такого не було !”

Як нам розповів Януш Юхницький виконуючий обов’язки голови профспілкової організації театру ім. Марії Заньковецької, через таку непередбачувану ситуацію настрої в колективі сильно змінилися:

“У вересні в нас трьох чоловік не минула ця лиха доля. До Ярослава Кіргача в день вистави “Украдене щастя”, де він грає Миколу підходять з відділу кадрів і кажуть: “Не забудьте забрати трудову книжку”. Ну це ж не допустимо така форма відношення до акторів. Шалено вибухова ситуація в нашому театрі, і керівництво повинно усвідомити, що така ситуація є, адже вони породили таку ситуацію, не ми – актори”, – розповідає народний актор України Януш Юхницький.

Читати також:  Прем'єра вистави "Куди зникло море?" у Першому театрі

Ми намагалися зустрітися з директором Андрієм Мацяком біля театру, але детальніший коментар він давати нам відмовився. Проте, вже згодом адміністрація театру на офіційному сайті Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької дала оцінку офіційній заяві головного режисера театру Федора Стигуна, так і не пояснивши детальної причини не підписання контракту з Ярославом Кіргачем.

” У своєму виступі Федір Миколайович вдався до відвертої маніпуляції з приводу дискримінації пенсіонерів у нашому Театрі, очевидно, через недостатню поінформованість, оскільки відповідно до заяв окремих працівників їм справді було забезпечено режим роботи – «неповний робочий час», що відповідало взаємній згоді між самими працівниками та роботодавцем.
Оскільки більшість із висловлених звинувачень були озвучені у зв’язку із припиненням контракту з артистом драми вищої категорії Я.В. Кіргачем, то хочемо додатково запевнити, що всі перелічені критерії та обставини у цій ситуації були у повному обсязі враховані, а порядок – дотриманий, для прийняття законного та об’єктивного рішення. “
– написано в повідомленні.

Не дивлячись на всю резонансність ситуації, актор запевнив своїх глядачів, що з театру він точно не піде, адже після розголосу ситуації пропозиції для нього побільшало:

“Я вам більше скажу, я не йду з театру, це “мене йдуть” з театру. Розумієте, театр в мені, і я з театром”, резюмував заслужений артист України Ярослав Кіргач.

Маргарита ПАШКОВА

Syla.News

-------
Loading...
276 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up