Таємнича Дев’ята планета може виявитися споконвічною чорною дірою

Таємнича Дев’ята планета може виявитися споконвічною чорною дірою

На краю Сонячної системи якийсь невідомий об’єкт маніпулює орбітами шматків льоду, які  оточують нашу зірку.

Овальні орбіти таких об’єктів вказують в одному напрямку і нахиляються однаково, даючи зрозуміти, що на них впливає якась невидима сила.

Спочатку вчені думали, що так може діяти таємнича планета, яку вони назвали Дев’ятою планетою.

Але нове дослідження передбачає, що джерелом гравітаційного тяжіння об’єкта може бути так звана споконвічна чорна діра – тип маленької чорної діри, яка, на думку вчених, утворилася під час Великого вибуху.

Хоча існування споконвічних чорних дір досі ще не було підтверджене, деякі вчені вважають, що Всесвіт кишить ними. Якщо вони існують, такі чорні діри можуть скласти 80 відсотків Всесвіту, які вчені не можуть побачити.

Читати також:  Вчені вперше покажуть фото чорної діри

Вони знають, що ця «темна матерія» існує, тому що її гравітація впливає на предмети у всьому Всесвіті.

Нова стаття, опублікована у вівторок в arXiv, передбачає, що Дев’ята планет може бути однією з таких стародавніх чорних дір. Відтак дослідники запропонували нові способи її вистеження.

Дослідники вивчили дані про химерні орбіти шести об’єктів з поясу Койпера і також включили вої розрахунки недавні спостереження за заламуванням світла, що проходить через Сонячну систему.

Обидва ці дивних явища, ймовірно, спричинені перешкодами невідомих об’єктів, кожен з яких має однакову масу. Таким чином, з’явилася теорія про споконвічну чорну діру, розміром з кулю для боулінгу та масою 10 планет, таких як наша Земля, або кількох менших чорних дір, що складають таку ж масу.

Читати також:  Вчені вперше покажуть фото чорної діри

Вчені, які стоять за новим дослідженням, сказали, що прямі спостереження за таємничим об’єктом – якщо астрономам вдасться його знайти – можуть допомогти визначити, планета це чи чорна діра.

Тому вони запропонували, щоб полювання на Дев’яту планету включало пошук рухомих джерел рентгенівського, гамма-випромінювання та інших типів випромінювання, оскільки вони можуть вказати на контури чорної діри.

Якщо вчені виявлять зазначені сигнали, вони зможуть дізнатися, чи була Дев’ята планета чорною дірою з самого початку.

За матеріалами Business Insider

313 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up