мозаїка Володимира Патика

Рибки з мозаїки Володимира Патика відновлять

Забудовник почав відновлювати мозаїку на будівлі по вулиці Володимира Великого, 26а, у Львові, яку перед тим зруйнував.

Цю мозаїку у 1982 році спеціально для комплексу, до складу якого входив  магазин «Океан», створив художник Володимир Патик. Мозаїка складалася зі стилізованик рибок.

З часом магазин занепав. А міськрада Львова дозволила ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» реконструювати споруду. Натомість будівельна фірма, замість реконструювання, почала зносити будинок.

Активісти, які стали очевидцями руйнування стіни з мозаїкою, змусили і міськвиконком, і забудовника оприлюднити всі документи, дотичні до цієї справи.

мозаїка Володимира Патика

Отож, з’ясувалося, що ніхто від забудовника не вимагав збереження мозаїки. Хоча Юліан Чаплінський, який на той момент обіймав посаду головного архітектора Львова, а відсьогодні призначений Кабміном заступником Міністра з питань європейської інтеграції, запевняв, що була усна домовленість про її збереження.

мозаїка Володимира Патика

Відтак, після скандалу, забудовник вирішив своїм коштом відновити зруйновану мозаїку.

На сьогодні, як повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, розпочинають відновлення стіни, на яку нанесуть рельєф, а згодом – викладуть мозаїку.

За всіма роботами можна спостерігати в режимі онлайн.

Зараз на місці працюють п’ять фахівців на чолі з сином вже покійного Володимира Патика Остапом.

335 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up