Їжа для малозабезпечених

Львівські ресторани і супермаркети годуватимуть малозабезпечених

Зменшити кількість продуктових відходів і, водночас, допомогти потребуючим людям отримати якісну їжу – такий амбітний проєкт започатковує у Львові 29-річний Ростислав Косюра, громадянин Німеччини, який проживає у Львові.

Про це повідомляє сайт Радіо Свобода.
Молодий чоловік назвав свій проєкт «Тарілка», згідно з німецьким досвідом.

Згідно зі статистикою Світового банку, у рік Україна виробляє понад 15 мільйонів тонн продуктових відходів, з них майже половина – придатна для вживання, і посідає 9 місце у світі щодо кількості побутових відходів.

Попри те, що половину доходу українці витрачають на продукти, 30% їжі викидають. Люди витрачають величезні гроші на харчі і велику кількість кидають у смітник.

Така ситуація в Україні вражає 29-річного Ростислава Косюру. Він перейняв досвід у німецької благодійної організації «Die Tafel», перший такий соціальний центр допомоги малозабезпеченим людям, відкрили у Берліні у 1993 році. На сьогодні у Німеччині їх 940. Ростислав Косюра працював у такому центрі у рідному місті Ульмі і отримав цінні консультації від німецьких колег, які готові йому допомогти у реалізації проєкту в Україні.

Читати також:  У Львівській області стартує пілотний проект "Рука допомоги"

«Я хочу боротись із двома величезними проблемами – бідністю людей і продуктовими відходами. У німецькому місті Ульмі, де я виріс, відвідував такі благодійні організації і багато чому навчився. Таке ж хочу зробити в Україні – створити продовольчий банк «Тарілка». Збиратимемо невикористану їжу або ту, термін вживання якої закінчується. І видаватимемо у центрах для малозабезпечених», – пояснює свою ідею Ростислав.

Він має надію залучити до проєкту ресторани, кафе, супермаркети, простих людей. Відтак планується маршрут, на якому 2 машини з холодильниками, забиратимуть їжу і везтимуть її в центр, що видавати людям по групах. Безхатьк її отримуватимуть безкоштовно, а пенсіонери – за мінімальну оплату.

Читати також:  У Львівській області стартує пілотний проект "Рука допомоги"

«Бо старші люди мають свою гідність, як мені сказали, і не ходитимуть їсти безкоштовно, бо ж вони не безхатченки», – розповідає про свій проєкт Ростислав Косюра.

Такі соціальні центри мають стати ще й місцями спілкування для людей. «Тарілка» планує об’єднати всі благодійні організації у Львові, які займаються безкоштовними обідами для потребуючих і вже є розуміння щодо спільних дій.

На сьогодні вже кілька рестораторів і власників супермаркетів погодились підтримати проєкт Ростислава Косюри.

200 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up