Кредитів не буде. Коломойський зірвав переговори МВФ і України

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) після двотижневої роботи покине Київ без підстав рекомендувати раді директорів МВФ укласти з Україною нову програму кредитування.

Про це повідомляють Українські Новини.

Зазначається, що причин відсутності угоди кілька: ситуація з Приватбанком, держбюджет і можлива зміна керівництва НБУ.

Експерти МВФ прибули в Україну 11 вересня, і в цей же день прем’єрміністр Олексій Гончарук заявив, що метою переговорів є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці.

За інформацією агентства, місія МВФ мала закінчити роботу 24 вересня, проте продовжила її на два дні і має намір завершити її в четвер, 26 вересня.

«Однак в результаті не буде не те, що узгодженого меморандуму про співпрацю, не буде навіть проекту цього документа», – зазначають експерти.

Читати також:  Рожкова: У нас є план на випадок скасування націоналізації ПриватБанку

Основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою і колишніми власниками Приватбанку, повідомили агентству джерела, знайомі з процесом переговорів.

Буквально на наступний день після початку роботи місії МВФ 13 вересня колишній співвласник банку Ігор Коломойський заявив, що готовий на мирову угоду і на обмін $ 2 млрд, які у нього були в Приватбанку на акції банку. «Я визнаю, що була проведена емісія державою на 155 або 160 мільярдів. Віддайте мені акції на мої 60 з 200 мільярдів, і будемо разом співіснувати», – цитує Коломойського FinСlub.

Через кілька днів, 17 вересня Financial Times опублікувала матеріал, в якому говориться, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про бажання Києва досягти компроміс з колишніми власниками банку.

Читати також:  У МВФ назвали п’ять умов для наступного траншу

Відразу ж після виходу публікації прем’єрміністр Гончарук дав коментар про те, що уряд не веде ніяких переговорів з пошуку компромісу.

Заяви Гончарука місією МВФ були сприйняті «з великою тривогою», зазначив агентству співрозмовник.

У МВФ вважають неможливим скасування націоналізації банку або повернення частини акцій колишнім власникам.

На сьогоднішній день попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора відшкодування будь-яких збитків, понесених в результаті придбання інвестором акцій банку – це визначено законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (ст.41 п.6).

3984 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up