Ярослав Гарцула

Вулицю Абхазьку у Львові перейменують на честь отця Ксаверія Бона

Про це сьогодні, під час інтерв’ю інформаційній агенції Syla.news повідомив Почесний консул Його Величності Короля Бельгії у західному регіоні України Ярослав Гарцула.

– Це священник, який дуже багато зробив для України. Хоч він був громадянином Бельгії, але більшу частину свого життя прожив на території нинішніх Львівської та Тернопільської областей. Отець Франц Ксаверій Бонн сто років тому навчав бідні верстви населення нашого краю релігії та культури. У 1919 році виконував функції посла Української Народної Республіки у Ватикані. Життя його було присвячено Україні, – зазначив він.

Ярослав Гарцула розповів, що у 1936 році в Україні працювало три великі консульства Бельгії.

– У Бориславі відкрився великий нафтовий бізнес. І основними потужними інвесторами стали бельгійці. Вони тут мешкали, – каже він.

Водночас, за словами Почесного консула Його Величності Короля Бельгії у західному регіоні України, не тільки бельгійці мешкали в Україні, але й українці в Бельгії.

– Українці в Бельгії отримали від уряду території, де збудували своє село – Франкополе. Це унікальне село. Українці поставили там пам’ятник Іванові Франку, назвали вулиці на честь Тараса Шевченка та Степана Бандери. Це маленька Україна на території Бельгії, – каже Ярослав Гарцула.

2024 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up