Європейський суд скасував санкції проти Януковича – речник експрезидента-втікача

24 вересня Європейський суд ухвалив рішення про скасування санкцій стосовно експрезидента України Віктор Януковича за 2018-2019 роки.

Про це речник експрезидента Юрій Кірасір повідомив у Facebook.

“Рішення Європейського суду від 24.09.2019г. про скасування санкцій стосовно екс-Президента України В.Ф. Януковича за 2018-2019 рр. є підтвердженням незаконності та безпідставності їх введення органами ЄС і вагомим приводом для їх якнайшвидшої повної відміни і реабілітації В. Ф. Януковича як незаслужено постраждав від політичних переслідувань як в Україні так в Європейському Союзі”, – йдеться у повідомленні.

“Своїм нинішнім рішенням Європейський суд остаточно підтвердив необґрунтованість раніше висунутих звинувачень політичних опонентів В.Ф. Януковича”, – додав Кірасір.

Раніше адвокат Януковича Сердюк повідомив на засіданні Апеляційного суду, що той готується повернутись до України.

Читати також:  Вашингтон готує «найбільш агресивні» санкції проти КНДР

“Він наразі перебуває на території Російської Федерації тимчасово. І захистом здійснюються заходи, що забезпечать можливість його перебування на батьківщині”, – сказав Сердюк.

Адвокат Януковича також додав, що його клієнт прагне домогтися кримінальної відповідальності для “винних у здачі Криму” та “винних у вчиненні антиконституційного захоплення влади”.

“Основні завдання, поставлені клієнтом, – це зебезпечити притягнення до відповідальності винних у здачі Криму, винних у вчиненні антиконституційного захоплення влади або державного перевороту, – зараз виконуються” – заявив Сердюк.

Водночас звинувачення заявляє про впевненість у своїй позиції щодо вироку експрезиденту.

“Позиція сторони обвинувачення незмінна, ми впевнені у своїй перемозі, бо ми впевнені, що вирок Оболонського райсуду міста Києва – вмотивований та законний”, – сказав прокурор Руслан Кравченко.

Читати також:  Радник Трампа з нацбезпеки розповів, коли покращаться відносини США та Росії

В Офісі генпрокуратури України натомість повідомили, що Суд загальної юрисдикції ЄС (General Court) своїм рішенням від 24 вересня 2019 скасував Рішення Ради Європейського Союзу про санкції Віктору Януковичу, які діяли в період з 5 березня 2018 по 4 березня 2019 року. При цьому слухання по даній справі відбулося ще 6 червня 2019 року.

Таким чином, персональні санкції Європейського Союзу щодо Януковича відповідно до Рішення Ради Європейського Союзу №2019/119/CFSP від 4 березня 2019 року діють до 6 березня 2020 року, наголосили у ГПУ.

221 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up