Василь Віконський, Соснівка

Голова ЛОДА попросив Віконського звільнитися з посади начальника поліції за власним бажанням

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський попросив начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Василя Віконського написати заяву на звільнення. Своє прохання він озвучив під час сьогоднішньої апаратної наради в облдержадміністрації.

– Я ознайомився з відео. Я проаналізував вчорашні та сьогоднішні зустрічі. І бачу, що ситуація вийшла з-під контролю.  З суботи я моніторю цю ситуацію. Я мав невизначену позицію. Я, в першу чергу, – юрист і вважаю, що потрібно розбиратися в ситуації. Але коли я побачив відео, то прийняв рішення. Я погоджуюся, що поліція має право на застосування сили в певних випадках. І погоджуюся, що з 2014 року на Львівщині не було схожих ситуацій. Я вважаю, що перевищення повноважень поліцією мали місце. Тому я прошу написати заяву на звільнення, – озвучив свою позицію голова ОДА.

Активісти зустріли це прохання голови обладміністрації до очільника поліції Львівщини оплесками. Але при цьому нагадали обом, що коли область очолював Олег Синютка, а поліцію – Дмитро Загарія та Валерій Середа, то таких інцидентів, як це трапилося в Соснівці, не було.

– І поліція, і чиновники ОДА зверталися до громадкості, ми збиралися разом і вибудовували спільне рішення. Ми могли сидіти далеко за північ, але такого не допускали, – заявив активіст Ігор Фінканін.

Читати також:  Маркіян Мальський прокоментував своє звільнення з посади очільника ЛОДА

Після завершення наради активісти заблокували Василя Віконського в залі та відмовилися його випускати, аж поки той не напише заяви на звільнення.

– Як тільки до мене надійде вказівка голови Національної поліції, то у нього на столі лежатиме моя заява. А вам я відмовляю у цьому проханні. Якщо ваші вимоги будуть законними, то я піду вам на зустріч. А те, що ви вимагаєте написати від мене заяву на звільнення, я вважаю це неправильним, – відповів він.

Очільник поліції пояснив, що тільки голова ЛОДА має повноваження звертатися до голови Нацполіції з таким проханням.

– Як тільки пан Маркіян (Мальський – ред.) напише таку заяву генералу першого ранку Сергієві Князєву, я вже вважатимусь автоматично звільненим, – пояснив Василь Віконський процедуру свого звільнення.

Проте забув нагадати, що таке прохання голова обладміністрації або інший орган місцевого самоврядування, згідно ст. 87 Закону України «Про Національну Поліцію», зможе скерувати тільки після того, як начальник поліції пропрацює на цій посаді хоча б рік.

Читати також:  Голову ЛОДА Маркіяна Мальського звільнено з роботи в прямому ефірі

Водночас Василь Віконський досі переконаний, що вчинив правильно.

– Жодної людини на Львівщині я не образив. Цікаво, коли ви з’ясуєте всю ситуацію та знайдете компроміс, то чи знайдеться хоч один учасник бойових дій, який знайде мене і вибачиться. Навіть якщо я буду працювати в будь якій іншій області? – запитує очільник поліції.

За його словами, відео, яке надали активісти Маркіянові Мальському, складено з нарізок і не показує всю картину того, що відбувалося у Соснівці.

Нагадаємо, що Василя Віконського призначили на посаду начальника поліції Львівщини 20 днів тому, 4 вересня. Вже тоді активісти сприйняли його дуже неприязно.

А 21 вересня, під час блокування активістами 125-и вагонів вагонів з вугіллям у Соснівці, відбулася сутичка між поліцією та активістами.

Червоноградська міська рада звернулася до Президента України, парламенту та прокуратури з вимогою звільнити Віконського із посади керівника ГУ НП у Львівській області.

На фото: Начальник поліції Львівщини у Соснівці.

627 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up