Василь Узіюк, вугілля

Якщо у вагонах антрацит – то це вугілля з Росії, – професор

Вугілля, яке три тижні тому заблокували активісти на залізничній станції Соснівка у Львівській області, може бути видобуто в Казахстані, а не в Росії. Таку думку останнім часом поширюють у соцмережах противниками  блокування.

Чиновники  ЛОДА навіть пообіцяли провести фахову експертизу вугілля, щоб дізнатися про його походження.

ІА Syla.news звернулося до геолога-вугільщика, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Василя Узіюка, аби з’ясувати, чи можна дізнатися, де було видобуто вугілля.

За його словами, в Україні є всього лише два науково-дослідні інститути, які проводять таке фахове та ґрунтовне дослідження – у Харкові та Бахмуті. Хоча останній може зараз і не працювати, тому що майже всі п’ятисот шахт, які він раніше обслуговував, знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

– Якщо зробити аналітику вугілля, то можна сказати, з якого вугільного басейну його привезено та різні інші деталі, – стверджує професор.

Так, щоб дізнатися характеристики вугілля, фахівці проводять хімічний аналіз. Тобто досліджують вміст вуглецю, кисню, теплоту згорання та інші дані. Також розділяють вугілля на шліфи товщиною в одну соту міліметра. І тоді під мікроскопом визначають, з чого воно складається.

Читати також:  Від домашнього насильства у Львові страждає шість осіб щодня

– Вугілля складається з органічних частин. А також залежить, в яких умовах, на яких глибинах та як довго ці частини перетворювалися. Маючи ці дані можна сказати, звідки це вугілля, – стверджує Василь Узіюк.

За його словами, найкраще вугілля, яке мала Україна, це – антрацит. Але воно знаходиться на тимчасово окупованих територіях.

– Якщо вугілля, яке видобувають у нас, дає викидів у атмосферу 35-40 відсотків, то антрацит – лише 5-8 відсотків. Немає забруднень навколишнього середовища. На жаль, у нас в неокупованій частині майже немає шахт з антрацитом. Всі вони – на території, яку окупувала Росія. Також вся Ростовська область – це антрацитні поклади. Я чітко знаю, що у нас антрацит не видобувається. У Караганді такого вугілля дуже мало. А у Кузбасі – є, – каже геолог-вугільщик.

Читати також:  В поліцію вже надійшло більше 150 повідомлень про порушення виборчого процесу

Водночас, за словами геолога, у Львівській області провести приблизний аналіз вугілля можуть в будь якій шахті. Але точніше визначити шахту, де його видобули, сказати зможуть тільки фахівці. Загалом така експертиза триватиме не менше двох тижнів.

Нагадаємо, що три тижні тому у Соснівці активісти розпочали блокаду вагонів з вугіллям. Вагони з надписом РЖД помітили на цій станції ще 1 вересня. Проте апогею блокада набула у ці вихідні. Так, до Сокальського відділу поліції надійшла заява від керівництва одного з вугільних підприємств про те, що цією блокадою активісти завдають фінансової шкоди. Проте після втручання ексдепутата Семена Семенченка, між блокувальниками та поліцією сталася сутичка. Правоохоронці затримали 28 осіб. Ще 8 поліцейських отримали ушкодження.

310 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up