Президент схвалив штрафи за руйнування доріг

Президент підписав закони про внесення змін щодо питань здійснення габаритно-вагового контролю та Бюджетного кодексу, спрямованих на залучення додаткових ресурсів для фінансування дорожнього господарства та заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

“Президент Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю” № 54-IX, ухвалений Верховною Радою 11 вересня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що метою документа є запобігання передчасному руйнуванню автомобільних доріг перевантаженими транспортними засобами, зменшення витрат бюджетних коштів на їхнє відновлення, а також підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” та “Про автомобільний транспорт”.

Читати також:  ...І обов'язкова любов. Навіть до свого ката

Зокрема, передбачається, що порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10%.

У разі перевищення габаритно-вагових норм від 10% до 20% накладається штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевищення габаритно-вагових норм на понад 20% передбачає штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

“Реалізація закону сприятиме забезпеченню дотримання всіма учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства про автомобільний транспорт, підвищенню якості та безпеки перевезень автомобільним транспортом, поліпшенню ділового іміджу України”, – наголосили в ОП.

Крім того, глава держави підписав Закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо джерел формування державного дорожнього фонду” № 74-IX, ухвалений парламентом 12 вересня.

Читати також:  Гончарук відреагував на скандальні "плівки"

Документ унормовує в бюджетному законодавстві питання розширення ресурсного забезпечення будівництва та ремонту доріг, базові засади якого закладено у вказаному раніше законі “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю” № 54-IX.

Закон закріплює у Бюджетному кодексі України спрямування на заходи, що фінансуються з державного дорожнього фонду, зокрема 50% надходжень від адміністративно-господарських штрафів за порушення законодавства про автомобільний транспорт у частині перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм та 50% – від адміністративних штрафів за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.

229 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up