Андрій Загороднюк, Тімоті Клівленд

Співпраця українських військових з інструкторами НАТО буде зростати, – Міністр оборони України

Про це Міністр оборони України Андрій Загороднюк  заявив під час командно-штабних навчаннь із залученням військ «Репід Трайдент – 2019», які відбуваються на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області.

– Для нас це не теоретичні навчання. В Україні продовжується Операція об’єднаних сил. І всі ці навички військові застосують на практиці. Ми націлені на підвищення спроможності наших збройних сил. Тому що чим сильніші наші Збройні сили,  тим менший шанс для нарощування збройного конфлікту. А наші Збройні сили з кожним роком стають все сильнішими. Це підтверджують наші партнери, консультанти та тренери, – зазначив він.

Міністр оборони України також зазначив, що планується перехід бойових частин на ті стандарти НАТО, за якими навчаються українські військові у  Яворові.

Коментуючи заяву голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдана Яременка про можливе виведення інструкторів армії США з України,  він сказав наступне:

– У нас демократична країна і кожен має право на свою думку. Але є фахівці. І їхня робота – довести політикам навіщо це потрібно. Повірте, ми це зробимо, – запевнив Андрій Загороднюк.

Читати також:  В Україні розпочалися натівські військові навчання Репід Трайдент

Він згадав, що сьогодні вночі конгрес США затвердив допомогу Україні на наступний рік. І частина цієї допомоги якраз включає витрати на спільні військові навчання та допомогу інструкторів з США та країн НАТО

– Ці навчання абсолютно потрібні. Ніхто не збирається їх скасовувати. Якщо ми розбудовуємо армію, то ми повинні розбудовувати її за натівськими стандартами. Мало того, ми будемо їх розширювати, – обіцяє Міністр оборони  України.

Також він запевнив, що Україна не відводитиме своїх військ в односторонньому порядку від лінії розмежувань у зоні ООС.

– Ми будемо контролювати, щоб відведення проходило з обох боків.  Технічні питання дуже складні.  Ніхто поспіхом цього робити не буде.  Точно можу сказати, що ніхто цього робити в односторонньому порядку, – каже Андрій Загороднюк.

Співкерівник навчань з боку США полковник Тімоті Клівленд каже, що їхнє завдання – добре навчити українських військових інструкторів, аби ті, в свою чергу, навчали інших.

– Американські збройні сили на території України виконують роль менторів та інструкторів українських військових. Ми навчаємо українців, як правильно проводити планування та заняття. Наше головне завдання – тренувати кадри, які в подальшому навчатимуть офіційні підрозділи. Україна запросила своїх партнерів та союзників саме наглядати та наставляти. Наша увага зосереджена на підрозділах, які прибувають на територію Яворівського полігону. Ми маємо провести з ними гідне тренування.  Але коли українські підрозділи їдуть на схід, то ми не контактуємо з ними. Іншими словами: ми тренуємо інструкторів так, аби вони вміли тренувати. Але ми їх навчаємо так, аби вони вміли вести війну. Будь-яку війну, а не якусь конкретну, – каже він.

Читати також:  Українці та військові НАТО звільняли заручників і долали водні перешкоди - відео

Проте полковник Збройних сил США запевнив, що колись і американські, і українські військові будуть стояти пліч-о-пліч та працювати разом.

Нагадаємо, як вже повідомляла ІА Syla.news, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявив, що задля відновлення переговорів з Москвою, варто вивести американських інструкторів з території України.

На фото: міністр оборони України Андрій Загороднюк та полковник Тімоті Клівленд

259 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up