Не поділили Нацгвардію. Аваков погрожує Зеленському відставкою

Процес перепідпорядкування Національної гвардії України президенту Володимиру Зеленському припиняється через позицію глави МВС Арсена Авакова.

Про це повідомляє BBC News Україна.

Видання повідомляє, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступив проти свого “роззброєння”, почавши активно діяти ще на самому старті реформи. За інформацією ЗМІ, відразу після появи відповідного законопроекту голова МВС прийшов до президента Зеленського і почав погрожувати своєю відставкою.

“Ну як … висловлював невдоволення проектом закону про Національну гвардію, я би це так сформулював”, – розповідає в інтерв’ю ВВС глава Офісу президента Андрій Богдан, який теж був на тій зустрічі.

Читати також:  Потяг "Львів-Рахів" протаранив автомобіль Нацгвардії

Після цього процес перепідпорядкування Нацгвардії сповільнився, при цьому офіційна причина свідчить, що законопроект потребує доопрацювання.

Керівник парламентського комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що поки що комітет ці пропозиції розглядати не буде. Адже президент і міністр внутрішніх справ домовилися детально обговорити корективи і тільки потім винести документ на розгляд депутатів.

Богдан: Нацгвардію можна поділити на три частини

Національну гвардію України можуть розділити між двома міністерствами і президентом. Про це BBC News Україна розповів глава Офісу президента, ініціатор реформи Нацгвардії Андрій Богдан.

“Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і повинна залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, що беруть участь у військовому конфлікті на сході, повинна бути перепідпорядкована Міністерству оборони україни або Генеральному штабу. А частина підрозділів – безпосередньо президенту”, – сказав Богдан.

Між тим в МВС незадоволені цією ініціативою, вважаючи, що поділ просто розвалить Нацгвардію. У відомстві вважають, що виведення структури зі складу МВС поставить під сумнів доцільність подальшої служби гвардійців-добровольців, ускладнить взаємодію з поліцією, а також створить проблеми в процесі бюджетування і управління.

Читати також:  Зеленський запропонував на посаду міністра внутрішніх справ кандидатуру Авакова
587 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up