Патріарха може і не бути. Але ми маємо Церкву – владика Симеон про Філарета

Митрополит Вінницький і Барський Симеон, який під час Об’єднавчого Собору перейшов до ПЦУ з РПЦ в Україні, прокоментував в інтерв’ю Релігійній правді вчинок владики Філарета – відкол від ПЦУ та “відновлення УПЦ КП”.

“Це тест для нашої Церкви, чи дійсно вона зможе без Філарета існувати і жити, тому що, на превеликий жаль, почесний Патріарх Філарет думав, що Церква тримається на ньому. Він так і говорив: “Є Патріарх – є Церква. Немає Патріарха – немає Церкви”. І тут ситуація показала, що Патріарха може і не бути. На сьогоднішній день ми маємо Церкву на чолі з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм”, – наголосив митроплит Симеон.

Читати також:  Ляпас Москві. Один з найстаріших патріархатів світу визнав ПЦУ

Він додав, що шкодує через вчинки владики Філарета: “Шкода, як ми кажемо, старця. Але тут ніхто не винен, тільки він сам”.

“Прикро, звичайно, що людина стільки років послужила Церкві і Богу. І, здавалося, що це його кінцевий пункт, і його слава буде і духовна, і земна, що він зробив те, що хотів… але вийшло не так трошечки. Через те властолюбство своє загубив те, що нажив і набув, і те, в чому його підтримували. А тепер він не має тієї підтримки”, – зауважив митрополит Симеон.

Читати також:  Члени Собору не знали про домовленості між Філаретом, Епіфанієм та Порошенком - митрополит Драбинко

Зазначимо, що почесний патріарх Філарет вирішив відновити ліквідований Київський патріархат. Справа про передачу майна до ПЦУ та ліквідації загалом колишньої УПЦ КП наразі ще розглядається в Апеляційному суді м. Києва.

548 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up