Я і так забагато видаю, ніхто не встигає читати- Сергій Жадан

У Львові вже стартував двадцять шостий Book Forum. Українські автори та видавництва із задоволенням презентують нові книги. Серед них – український поет Сергій Жадан, який цьогоріч залишив свою книгу “на потім”. Коли поет видасть свою збірку та що очікувати шанувальникам?

Сергій Жадан – український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст та автор романів «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена» та ін.

Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені більш як двадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників.

Проте цьогоріч поет вирішив не презентувати свою нову книгу на Book Forum, пояснюючи це тим, що він і так багато видає, люди не встигають читати.

Сергій Жадан не заперечує, що вже готує щось цікавеньке для своїх читачів, проте всіх таємниць не розкриває:

Я написав нову книгу і вона вийде наступної Весни. Це вірші, які писалися протягом останніх двох років, а зараз її закінчив. Але вирішив цього року її не видавати, а видати наступного року. Я і так забагато видаю, ніхто не встигає читати.”

Свої ж вірші він порівнює з телефонними номерами:

“Вірші, вони про все. Це ж як телефонні номери. Про що телефонні номери? Вони про все, це комбінація цифр, а вірші – це комбінація літер.”

На двадцять шостому Форумі Видавців поет розповідає про свою насичену програму, адже паралельно він відвідав Форум бібліотекарів.

“Програма дуже насичена. Я щойно був на Форумі бібліотекарів, який відбувається паралельно з Форумом Видавців. Як на мене, це надзвичайно цікава ініціатива зібрати бібліотекарів. Я сам багато працюю з бібліотеками. Ми з друзями намагаємося їх підтримати. привозимо книги. Це святі люди, вони роблять дуже важливу річ, вони забезпечують майбутнє існування нашої книги.”

Додає, що від цьогорічного Форуму він очікує повні зали людей та віддачу читачів. Також говорить про те, що змін в організації Всеукраїнського свята книги він не бачить:

“Я очікую, що зали на презентаціях будуть заповнені, читачі будуть вдячні, всі будуть задоволені, і наступного року книжок буде не менше. Щодо організації, то відсутність негативних змін – це дуже добре.”

А для тих. хто засмутився,що збірник віршів Жадана вийде тільки весною, поет повідомляє, що має дуже насичену програму виступів, їх буде не менше ніж минулого року:

“В мене цього року теж багато виступів. В нас буде виступ із Марком Токарем, 20 числа імпровізований джазовий концерт. До того ж, двадцятого ввечері буде концерт Соломії Чубай з оркестром, присвячений Грицьку Чубаєві, і я там теж беру участь. Насправді, в мене багато виступів.”

Маргарита ПАШКОВА для Syla News

Фото – Syla News

Syla.news

283 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up