У лікарні швидкої допомоги Львова скоро не буде кому працювати – посадовці

Якщо медичним працівникам Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова не збільшити зарплату, то скоро там не буде кому працювати.

Таку думку озвучили сьогодні під час апаратної наради у Львівській обласній адміністрації.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, зараз в лікарні працює 1600 осіб. З них 20 відсотків – лікарі та 40 відсотків – медсестри.

– Заробітна плата лікарів становить від 5300 гривень до 6200 гривень. Медична сестра отримує від 3500 до 4100 гривень, санітарка – 3500, – каже він.

При цьому навантаження на медичних працівників цієї лікарні дуже високе. Так, протягом року у лікарні швидкої допомоги отримали медичну допомогу  68 тисяч пацієнтів.

Читати також:  «Місія управління охорони здоров'я – профілактика захворювань» - Володимир Зуб (Коментарі)

– За рік через лікарню проходить 2600 пацієнтів з інсультом. Жодна інша лікарня в області не має стільки звернень з цього приводу. За добу сюди звертається 160 осіб. Половину з них госпіталізують, – наводить цифри Володимир Зуб.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак зазначила, що понад 30 відсотків пацієнтів звертаються до лікарні самі.

– Це свідчить як про високу довірю до лікарів, так і про те, що не цілком спрацьовує взаємодія з сімейними лікарями. Так само нас насторожує факт, що 12 відсотків пацієнтів, яких привозить до лікарні «швидка», виявляються хронічними хворими, що потребують планової госпіталізації. Тобто, вони не звертаються до своїх сімейних лікарів за плановим лікуванням, а дочікуються кризи і тоді потрапляють до лікарні, – зауважила вона.

Читати також:  Водіїв-п’яничок перевірятимуть, якщо облрада надасть кошти на кабінет

Водночас Ірина Микичак наголосила, що ситуація з кадрами у лікарні наближається до критичної

– Черги охочих працювати в цій лікарні немає. Тому що тут – найважчі пацієнти. Всі складні травми та екстренні випадки госпіталізуються до цієї лікарні, – стверджує директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Тому вона пропонує піти шляхом міста Києві і встановити доплати певним категоріям медичних працівників.  

Нагадаємо, що в Києві існують певні муніципальні надбавки до зарплати деяким категорія медичних працівників. Щоправда, надбавки не високі, в межах 10-18 відсотків.

Syla News

4766 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up