Учасники першого фестивалю Червона рута

У Чернівцях стартує ювілейна «Червона рута»

Сьогодні у Чернівцях урочисто відкривають фестиваль сучасної пісні та популярної музики “Червона рута–2019”.

На прес-конференції організатори розповіли, яким бачать фестиваль та чому не запрошували зірок, повідомляє сайт «Молода Буковина».

Виконавчий директор фестивалю Мирослав Мельник розповів, що цьогоріч у ньому візьмуть участь майже тисяча виконавців, які заспівають по три пісні.

– Нас запитують, – сказав він, – чому ми не запрошуємо хедлайнерів фестивалю. Але всі учасники цьогорічного фестивалю – вони і є хедлайнерами. У 1989 році до Чернівців що зірки приїжджали? Ні, звісно.

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук зауважив, що Чернівці раді вітати “Червону руту” вдома саме у ювілейний рік.

Читати також:  У Чернівцях виявлено ще 13 хворих на коронавірус

– “Червона рута”, – сказав він, – це своєрідний трамплін для української музики. Світ почув українську пісню у 1989 році. Багато людей тоді стали відомими завдяки фестивалю “Червона рута”. Потім фестиваль мандрував, він зміг об’єднати прихильників української пісні. Раді, що ювілейний фестиваль проводять у Чернівцях. Ми два роки проводили різні заходи, аби саме наше місто могло цьогоріч зустрічати гостей.

Ораганізатори хотіли б, щоб фестиваль проводився у Чернівцях, але,  за їх словами, з вилазками в інші регіони.

Нагадаємо, що 30 років тому на фестиваль «Червона рута» приїхали близько 50 вокально- інструментальних ансамблів, близько 40 поп-музикантів, 30 рок-гуртів, близько 50 бардів. Загалом було понад 500 виконавців із України, Канади, Аргентини, США, Польщі, тодішніх Югославії і Чехословаччини.

Читати також:  У Чернівцях поліцейський під дією важких наркотиків розбився на машині

Це був свіжий ковток повітря в українській культурі – українська пісня зазвучала з новою силою. Гурти «ВВ», «Кому вниз»,«Брати Гадюкіни», «Тризубий Стас», «Гуцули», виконавці Віка Врадій, Марічка Бурмака, Андрій Миколайчук, Едуард Драч, Віктор Морозов, Василь Жданкін, Андрій Панчишин і багато-багато інших збирали шквал оплесків присутніх глядачів.

На фото: Учасники першого фестивалю «Червона рута» (зліва направо): «Брати Гадюкіни», Віктор Морозов, Василь Жданкін, Марта Лозинська. Чернівці, 1989 рік.

Фото – Радіо Свобода

292 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up