Акція "В'язні Кремля" у Львові

У Львові нагадали про в’язнів Кремля великими капканами

86 капканів, які символізують 86 громадян України, що втрапили в капкан країни агресора, виставили сьогодні активісти на площі Ринок у Львові.

Так у нашому місті пройшла акція на підтримку українських політичних ув’язнених «В’язні Кремля».

За словами виконавчого директора Центру громадянських свобод Олександри Романцової, ці капкани символізують тих в’язнів, які були затримані на території Криму, окупованих територіях Донбасу та в Російській Федерації.

“Більшість з ув’язнених – це кримські татари. Зараз багато родин залишилися без годувальника. Родини кримських татар традиційно багатодітні. Там працюють тільки чоловіки. А жінки ведуть домашнє господарство та виховують дітей. Зараз в Криму  понад 200 дітей залишилися без батька. Четверо дітей народилися після арешту батьків. А є такі родини, де забрали чи не всіх дорослих чоловіків”, – каже вона.

Сьогоднішня акція має на меті нагадати всім про цих людей та підтримати їх. Для цього треба небагато – написати листа політв’язням.

“Ми їх обов’язково передамо. На жаль, ці листи можна писати тільки російською мовою.  Інакше тюремна російська цензура не пропустить їх передати”, – уточнила вона.

Олександра Романцова розповіла, що всіх арештованих відвозять якомога далі вглиб Росії, аби і родина, і адвокати витрачали багато коштів на дорогу та на перебування в чужих міста. А якщо особа ще й зареєстрована в Криму, то заявляють, що це вже громадянин Росії та відмовляють  українським консулам у праві захищати ув’язненого.  

Про те, що її чоловіка Григорія арештували та засудили, Ірина Лимешко дізналася випадково.

“Він поїхав до Криму і з ним обірвався зв’язок. Пізніше я побачила по телебаченню як його затримували служби ФСБ. Я не очікувала цього. Я знайшла в інтернеті відео, де він сидить весь побитий, на шиї сліди, ніби його душили, синці під очима, збиті руки. І він говорить російською мовою про те, що він, ніби то, хотів спиляти бетонний стовп лінії електропередач ручною пилкою та, ніби то, щось там хотів підірвати”, – розповідає вона.

Сталося це ще у 2017 році. На той момент їхній доньці було всього лише сім місяців. Суд Російської  Федерації інкримінував Григорію Лимешкові  виготовлення вибухонебезпечних речовин та співпрацю зі Службою безпеки України. І позбавив його волі на вісім років. Відтепер єдине спілкування молодого подружжя – це один лист раз у три місяці.

Вина 53-річного Ремзі Меметова була тільки в тому, що він – кримський татарин.

Родина Меметових повернулася до Криму у 1995 році. І глава родини займався звичайними мирними справами – відроджував традиції та культуру кримських татар.

“Мій батько працював кухарем. В жодних політичних акціях участі не брав.  Уся його, так звана, терористична діяльність полягала в тому, що він дотримувався всіх релігійних традицій. Він намагався зберегти культуру та традицію свого народу. Організовував такі заходи як Курбан-байрам та Уруза-байрам; спілкувався з дітьми”, – розповідає син політичного в’язня Дилявер Меметов.

Але 12 травня 2016 року рано-вранці до їхнього будинку ввірвалося 20 працівників ФСБ з обшуком. Підстава обшуку – якесь дуже таємне рішення Верховного суду Російської Федерації від 2003 року про терористичні організації. Попросили Ремзі Меметова пройти з ними хвилин на 15 аби залагодити певні формальності. І ці 15 хвилин тривають вже понад три з половиною роки. Точніше, йому присудили вісім років позбавлення волі у колонії в Ставропольському краї.

“Цього дня затримали ще шість кримських татар у їхніх помешканнях. Всіх звинуватили в участі в терористичних організаціях. Але ми вже знаємо, що винні ми тільки в тому, що ми – кримські татари”, – наголошує Дилявер Меметов.

А ось Решат Емірусеїнов відкрито висловлювався проти анексії Криму та свавілля загарбника.

“Коли в 2014 році прийшла Росія, вона принесла тероризм. Але терористами зробили нас. Мого сина звинуватили в тому, що він може здійснити теракт та захопити владу в Росії. Так, він часто протестував, ходив на пікети, відвідував суди, підтримував затриманих”, – розповів Syla.news батько політичного в’язня Решат Емірусеїнов.

Після того як сина затримали, то вже 68-річний Решат-ага зайняв  його місце в акціях протесту. Цього разу він приїхав до Львова аби взяти участь у акції «В’язні Кремля». А також він намагається відвідувати всі суди, де незаконно засуджують політичних в’язнів.

“Коли влада побачила скільки незгодних приходять під будівлі суду підтримувати своїх співвітчизників, то почали проводити суди в Ростові на Дону. Це майже тисячу кілометрів. Але ми все одно їздимо, знаходимо кошти і їдемо. Останній суд був аж в Москві. То нас зібралося близько ста осіб. І ми й туди поїхали”, – каже Решат Емірусеїнов.

Ніна, одна з тих, хто проходив повз намету, де пропонували написати листа в’язням, яких незаконно утримують у російських в’язницях.

“Я написала їм, що ми їх любимо, що чекаємо на них в Україні, що будемо раді їх бачити вдома. Що вони дуже мужні і що Бог не дає не по силах іспитів. Що вони зможуть пройти цей шлях та повернутися”, – поділилася вона.

Syla.News

247 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up