Святослав Літинський

Львівський суд дозволив Офісу президента не перекладати спічі Зеленського українською мовою

Львівський окружний адміністративний суд відмовив активістові Святославові Літинському у позові, в якому активіст вимагав від Офісу Президента надати йому переклад одного з виступів Володимира Зеленського.

“23 травня Володимир Зеленський виступав під час Українського форуму інтернет-діячів іForum в Києві. І серед іншого він там згадав про оголошення тендеру на деякі ІТ-розробки. Що саме він говорив, я не зрозумів. Тому що Президент України говорив не українською. Проте мене це зацікавило. Тому я звернувся до Офісу Президента з проханням надати мені переклад. Можливо, ми зі студентами могли б цим скористатися у наших навчальних процесах”, – розповів Syla.news доцент кафедри програмування ЛНУ імені Івана Франка Святослав Літинський.

На жаль, працівники Офісу Президента проігнорували його прохання. Тому він вирішив повторити своє прохання. Але вже через суд.

“Відразу після того як суд прийняв справу до розгляду, я отримав відповідь від Офісу Президента. Щоправда, мені відповіли, що жодного перекладу надавати не будуть”, – каже викладач університету.  

Український суд не підтримав прагнення українського науковця отримувати інформацію українською мовою. У  своєму рішенні Львівський окружний апеляційний суд вказує, що на   офіційному сайті президента було оприлюднено дві публікації щодо виступу Володимира Зеленського на IForum. «З огляду на це, суд вважає безпідставним твердження позивача , що повідомлення про відсутність перекладу виступу Президента України та повідомлення про відсутність підстав здійснювати такий переклад за зверненням громадянина порушило право Літинського С.В. на доступ до інформації про діяльність Президента України», – вказано у рішенні суду.

Наразі Святослав Літинський не полишає намірів дізнатися що ж говорив Президент України і як цим можуть скористатися українські програмісти. Тому скористається своїм правом на апеляцію.

474 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up