Обвал будинку у Дрогобичі

Влада обіцяє купити 64 нових квартир постраждалим дрогобиччанам

Родинам, які стали безхатьками у Дрогобичі через обвал будинку, куплять інші помешкання за державний кошт. Проте, говорити про купівлю квартир можна буде аж через два місяці.

Про це сьогодні, під час брифінгу, повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський.

За його словами, фахівці вже підрахували, що для цього потрібно принаймні 45 млн гривень.

– За ці кошти потрібно купити 64 квартири. Ми розраховували, що один квадратний метр вторинного житла у Дрогобичі коштує зараз від 16 тисяч 200 гривень, – пояснив він.

І додав, що квартири будуть купувати тільки на вторинному ринку. Про купівлю житла в новобудовах мова не йде.

Проте, звертатися до уряду Львівська область з таким проханням зможе тільки тоді, як матиме на руках висновки експертиз щодо міцності та стійкості аварійної будівлі, яка стоїть, щодо міцності даху та геологічну – щодо хімічного складу води та ґрунтів біля і під будинком.

Також Василь Лозинський каже, що мешканців поки що вцілілих під’їздів до їхніх квартир не впускатимуть.

– Я розумію, що люди в паніці вибігали з будинків і не думали  врятувати майно. Але тиждень спостережень за тріщинами показав, що будинок продовжує руйнуватися. Ми не можемо дозволити мешканцям зайти за речами і при цьому ризикувати їхнім життям, – наполягає він.

Читати також:  Дрогобич витрачає три мільйони гривень щомісячно на вивезення сміття - депутат

Натомість їм компенсують вартість майна, яке там залишилося. Для цього виділено понад два мільйони гривень.

– Опис майна ми проводимо зі слів мешканців. Тут ситуація виключно на довіру. Звісно, якщо вони скажуть, що у них в квартирі було чотири телевізори, то ми не повіримо, – каже перший заступник голови Львівської облдержадміністрації.

Хоча мешканців третього та четвертого під’їздів, де нема підвалу, після певних обстежень, можуть дозволити забрати хоча б особисті речі. Але поки що невідомо коли.

Він також нагадав, що для потерпілих вже виділили  один мільйон 200 тисяч гривень з резервного фонду області для фінансової підтримки. З них планувалося виплатити по сто тисяч гривень членам родин, які втратили своїх різних та близьких; по 75 тисяч гривень двом важко травмованим та по 50 тисяч легше травмованим. Один мільйон сто тисяч гривень вже повинні лежати на їхніх рахунках. І тільки одна родина загиблого ще не визначилася, хто ж з них отримає ці кошти.

Читати також:  Коломойський прагне компенсації за Приватбанк після виборів

Наразі ж, за словами міського голови міста Дрогобич Тараса Кучми, з міського бюджету постраждалим родинам компенсують кошти за винайм житла.

– Вони самі підшукають собі тимчасове житло, яке орендуватимуть. А ми тільки компенсовуватимемо їм вартість оренди. Щоб не було маніпуляцій, що одному краще надали, а іншому – гірше, – каже він.

Проте згаданих тут сум постраждалі ще не отримали. І наразі більшість відселених родин мешкають у гуртожитках у жахливих умовах.

Нагадаємо, що 28 серпня вночі у Дрогобичі обвалився будинок, під уламками якого загинули вісім осіб. За свідченнями експертів, цей будинок був побудований з порушеннями. Крім того він руйнувався тривалий час і це руйнування неможливо було не помітити.

----------------------

Коментувати

83 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up