Кліматична криза може зробити людей канібалами – вчені

Кліматична криза може зробити людей канібалами – вчені

Минулого тижня вчений Магнус Седерлунд поставив присутнім на семінарі в Швеції шокуюче питання: чи можете ви уявити, як їсте людську плоть?

Седерлунд сказав в своєму виступі на семінарії Gastro в Стокгольмі, що через катастрофічне зростання температури продовольство стане більш дефіцитним. А це, в свою чергу, може змусити людей розглянути «альтернативні» форми харчування, ідеться у статті видання Business Insider.

До нашого харчового раціону можуть потрапити комахи, такі як коники або черв’яки, але також і людські трупи. Поступово звикаючи до смаку нашої плоті, додав науковець, люди більше не вважатимуть канібалізм забороненим.

Седерлунд, фахівець із Стокгольмської школи економіки, не досліджує науку про харчування або економіку наших глобальних поставок продовольства. Він вивчає психологічні реакції, такі як стогін присутніх, коли їх запитують, чи готові вони їсти труп.

«Я був би готовий хоча б спробувати його», – сказав Седерлунд пізніше у програмі на державному шведському телеканалі TV4.

Читати також:  Глобальне потепління: 12 років – на спасіння планети від катастрофи

Ідея використання людоїдства в якості доповнення до нашої їжі не нова. У 2018 році біолог-еволюціоніст Річард Докінз задумався, чи можна вирощувати м’ясо із зібраних людських клітин в лабораторії.

Подібно Седерлунду, він назвав цю ідею «цікавим тестовим прикладом», який міг би продемонструвати, чи можуть люди подолати фактор «гидоти», щоб зробити щось, що вони вважають моральним, наприклад, скоротити викиди парникових газів.

Для Докинза і Седерлунд канібалізм міг би стати способом підготуватися до майбутнього, коли запаси деяких основних продуктів харчування будуть знищені. Оскільки пов’язані з кліматом стихійні лиха, такі як повені, посухи та екстремальна спека, продовжують ставати все більш частими і екстремальними, сільськогосподарським виробникам буде все важче вирощувати сільськогосподарські культури.

Але, звичайно, існує безліч етичних проблем.

Читати також:  Глобальне потепління змінить ландшафт Землі до невпізнанності

Ідея, що ми зможемо управляти канібалізмом будь-яким раціональним, системним способом, абсурдна, кажуть інші науковці. Це означало б, що вся наша культура зануриться в варварство.

Крім того, є багато більш простих, менш гротескних способів забезпечити нас достатньою кількістю їжі в майбутньому.

Недавній звіт Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) Організації Об’єднаних Націй показав, що чверть всієї їжі в світі просто втрачається. У звіті говориться, що, покращуючи способи збору, зберігання, пакування та транспортування продуктів харчування, виробники можуть вирішити проблему нестачі продовольства.

Syla News

----------------------

Коментувати

115 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up