У Дрогобичі обвалився будинок

Будинок в Дрогобичі міг впасти від того, що поруч проїхало авто – експерт

Несуча стіна будинку, який завалився в Дрогобичі, була побудована з дуже крихкої цегли. А також його конструкція передбачала сильний тиск панелей на цю стіну. Тому обвал будинку був неминучим. Понад те, він руйнувався тривалий час і цього неможливо було не помітити.

Таку думку сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА висловили експерти, які дошуковуються до причин обвалу.  

За словами експерта ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» Романа Колдри, середня несуча стіна, на яку опиралися дві плити, не витримала навантаження. Крім того, вона постійно намокала. І те, що будинок завалився, було неминучим.

– Обвал могла спричинити навіть вібрація ґрунту від того, що поруч проїхало авто, – висловив він припущення.

Проте точніші причини назвуть фахівці з гідрогеології та  з будівництва.

Експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Демчина двічі заходив до уцілілих частин будинку. І каже, що мусив хвилин за двадцять встановити необхідні маячки і потім їх перевірити.

– Там небезпечно знаходитися. Розвиток тріщин продовжується. Перебування навіть однієї особи на поверсі може призвести до миттєвого обвалу. Понад те, будинок може завалитися навіть без цього. Тому ми порадили закрити доступ до будівлі взагалі, – каже він.

Читати також:  На Дрогобиччині під час відпочинку отруїлись діти з різних областей України

За його словами, фахівці також взяли на експертизу цеглу, з якої викладено несучу стіну. На сьогодні вони вже стверджують, що цю цеглу заборонено використовувати навіть у звичайних перегородках, настільки вона неміцна. А в даному випадку з неї вибудували всю несучу стіну.

– Ми склали математичну 3D-модель та очікуємо на висновки геологів, аби зробити теоретичні розрахунки щодо можливості такого обвалу. Після чого наш висновок буде готовим на 99 відсотків, – пояснив Богдан Демчина.

Фахівець стверджує що за сорок років своєї практики він вперше зустрівся з подібним типом конструювання будівлі. Такі конструкції були «модними» у шістдесятих роках. І можуть стояти тільки у місцях, де нема нерівномірних осідань.

– Цей будинок мусив скластися через те, що ті панелі мали дуже маленьку площу опирання ребра. Тут бетон руйнується. І це призвело до обвалу, – говорить професор Національного університету «Львівська політехніка».

Читати також:  З Дрогобича вивезли 182 тонни сміття

Він не виключає, що в Дрогобичі можуть бути й інші будинки, побудовані за цим принципом. Тому зараз фахівці обстежують будівлі в місті. А мешканці з жахом очікують, чий будинок впаде наступним.

Попередні припущення, що будинок обвалився через перепланування квартири на першому поверсі, він відкинув.

– Між перукарнею та житловою квартирою на першому поверсі була ця несуча стіна. Не думаю, що власники перукарні робили б діру до квартири, – запевнив Богдан Демчина.

Нагадаємо, що 28 серпня вночі у Дрогобичі завалився будинок, під уламками якого загинуло вісім осіб.

----------------------

Коментувати

164 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up