Українець виявив космічний об’єкт

Українець виявив космічний об’єкт, що прилетів до нас із міжзоряного простору

Астрономи помітили другий об’єкт, який прилетів в Сонячну систему із міжзоряного простору. Небесне тіло має пролетіти близько від Марса до кінця року.

Про це повідомляє видання Science Alert.

Комету C/2019 Q4 30 серпня виявив український астроном-любитель Геннадій Борисов. Після відкриття об’єкта його дослідженням зайнялася міжнародна група вчених. Вони помітили, що за C/2019 Q4 слідує ореол пилу, який добре відбиває сонячне світло, що робить небесне тіло більш простим для спостереження, ніж його попередника – Оумуамуа.

Моделювання траєкторії показало, що об’єкт пройде між орбітами Юпітера і Марса в кінці жовтня. У грудні він досягне найближчої до Сонця точки, а спостерігати його можна буде до січня 2021 року. Орбіта комети є, швидше за все, гіперболічною, тобто C / 2019 Q4 не належить до Сонячної системи. Однак для підтвердження цього висновку потрібні подальші спостереження.

Оумуамуа – перший міжзоряний об’єкт, який вдалося виявити людині. Астероїд був знайдений 19 жовтня 2017 року на відстані 0,25 астрономічної одиниці від Землі (чверть відстані між Сонцем і Землею). Коли об’єкт почав залишати Сонячну систему, його швидкість несподівано збільшилася, а не сповільнилася, як прогнозували астрономи. Саме це змусило деяких фахівців всерйоз розглядати версію про те, що астероїд може бути інопланетним зондом.

Ілюстрація – OrbitalSimulator.com

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

105 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up