Митрополит Епіфаній

Епіфаній: Ключ до єднання українських церков лежить у Римі та Константинополі

ПЦУ та УГКЦ мають написати дорожню карту для співпраці. Але ключ до об’єднання церков сьогодні лежить не в Україні. Про це на зустрічі зі студентською молоддю заявив у Національному університеті «Львівська політехніка» заявив предстоятель Православної церкви України митрополитом Епіфанієм.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Епіфаній зазначив:«Ми як об’єднана визнана Українська православна церква хочемо мати і надалі добрі, теплі та дружні стосунки з Українською греко-католицькою церквою. Насправді, ми бачимо, що рухаємося в одному напрямку, ми усі прагнемо бачити успішну, цілісну незалежну українську державу».

«Неодноразово спілкуючись з його Блаженнішим Святославом, ми говорили про те, що разом маємо написати певну дорожню карту нашої майбутньої співпраці, як може перерости в певний діалог», — цитує “Львівський портал” очільника ПЦУ.

Також Митрополит Епіфаній зазначив, що зарано говорити про певне єднання Церков. Однак предстоятель ПЦУ радий, що УКГЦ позитивно сприйняла отримання українським православ’ям томосу про автокефалію і визнання з боку Вселенського патріарха.

«Це свідчить про те, що ми всі в Україні прагнемо бути єдиними як нація, хочемо разом робити добро, все для того, аби Україна була сильною державою. Адже ми бачимо зі сторони нашого північного сусіда, що він прагне нас розділити зсередини», — зазначив митрополит Епіфаній.

Також він додав, що ключ до єднання двох церков не лежить в Україні. «Цей ключ лежить у Римі та Константинополі. Адже там ведуться екуменічні спілкування. То в майбутньому від цього будуть залежати і наші стосунки тут, в Україні. Але ці стосунки є”, – сказав предстоятель ПЦУ.

Читати також:  Патріарха може і не бути. Але ми маємо Церкву - владика Симеон про Філарета

Додамо, що розмова з митрополитом Епіфанієм відбулась як продовження традиції спілкування студентської молоді з духовними лідерами України.

Syla News

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

182 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up