Верховна Рада

Законопроєкт про незаконне збагачення пройшов перше читання

ВР ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт №1031 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і покарання за набуття таких активів”.

Ухвалення відповідного рішення підтримали 316 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

Водночас було ухвалено рішення щодо скорочення вдвічі строків підготовки законопроєкту до другого читання, яке підтримали 254 депутати.

Документом пропонується повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення з урахуванням висновків Конституційного Суду. Злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 15 тисяч неоподатковуваний мінімум доходів громадян перевищує законні доходи (близько 14,5 млн грн).

За необґрунтоване збагачення загрожуватиме від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльність. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації. При цьому, якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тис. грн (500 прожиткових мінімумів для працездатних) до 11,2 млн грн, статки будуть стягуватися судом в цивільному порядку.

Читати також:  Антикорупційний суд: перешкода на шляху до євроінтеграції (аналітика)

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Законопроєктом також пропонується стягувати активи понад 1 млн грн, незаконно отримані чиновником за чотири роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. Така норма може дозволити конфіскувати незаконно набуті активи фігурантів справ НАБУ, які уникли покарання завдяки рішенню Конституційного Суду.

Читати також:  "Слуга народу" Яременко у Раді вивчав пропозиції від повій

Президент Володимир Зеленський 29 серпня вніс до Верховної Ради законопроєкт №1031 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і покарання за набуття таких активів”, визначивши його як невідкладний.

26 лютого 2019 року КСУ декриміналізував статтю 368 Кримінального Кодексу “незаконне збагачення”, яка дозволяла притягти чиновників до відповідальності у випадку, коли їхнє майно та витрати явно перевищують офіційні доходи. В результаті було закрито 65 кримінальних провадженнь щодо народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, та інших одіозних топ-чиновників, які підозрювалися в корупційних діях та незаконному збагаченні.

170 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up