льодова печера

Українські полярники знайшли і дослідили загублену печеру в Антарктиді

Українським полярникам вдалося віднайти “загублену” печеру в Антарктиді із озером і підлідною рікою.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Про існування цієї печери було відомо й раніше, проте кілька років тому льодовик, де вона розташована, зсунувся в океан.

“Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило”.

Учасники Української антарктичної експедиції вирішили знову віднайти вхід до печери, і їм це вдалося.

Полярники зізнаються, що знахідка їх неабияк здивувала: “Виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів складає близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи”.

“На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 метрів (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 метрів та завдовжки 30 метрів. У цьому залі виявили підльодну річку і два озерця”, – йдеться в повідомленні МОН.

Льодова печера в Антарктиді

Науковці взяли з водойм зразки води для подальших досліджень щодо наявності в ній вірусів і бактерій.

Зразки льоду з печери будуть збережені для подальшого аналізу в українських лабораторіях.

Фото – МОН

297 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up