Глава УГКЦ: Серія «Київське християнство» – інструмент в боротьбі з пропагандою Москви

Глава УГКЦ: Серія «Київське християнство» – інструмент в боротьбі з пропагандою Москви

У протистоянні з пропагандою «руского міра» дуже потрібно мати документ про народження та існування Київського християнства як такого, про спільне коріння з православними братами, а також про Унійну Церкву. Про це заявив глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав на Синоді єпископів у Римі під час презентації 20 томів наукових досліджень із серії «Київське християнство».

Презентація відбулася в Українській колегії святого Йосафата в Римі, повідомляє сайт УГКЦ.

Верховний архієпископ Святослав наголосив, що науковий проєкт «Київське християнство» дуже влучно поєднується з головною темою цьогорічного Синоду «Єдність і сопричастя УГКЦ». Він також важливий, коли говорять про маркери ідентичності греко-католиків України, одним з яких є маркер києвоцентричності УГКЦ.

«Важливо, щоб сьогодні всі вірні нашої Церкви в Австралії, Аргентині, Бразилії, Канаді, Америці та Україні мали свідомість, що вони належать до Церкви, центр якої є у Києві. Ми також бачимо, що ще великий пласт нашої історичної пам’яті нам самим ще потрібно відкрити для себе», – сказав глава УГКЦ.

Святослав також зауважив, що «Київське християнство» має водночас велике значення у контексті дискусії про доступ до собору Святої Софії в Києві і належності УГКЦ до нього. «Відбулася не тільки дискусія, а й конфронтація, мовляв, який стосунок мають греко-католики до Софії Київської. Ми бачимо, що наша Церква на тих землях просто ще не знана. У Києві береги Дніпра рясно скроплені кров’ю мучеників нашої Церкви за єдність Христової Церкви», – наголосив він.

Тому, вважає Святослав, постає нагальна потреба наукового вивчення джерел Київського християнства. «Ми сьогодні вже можемо похвалитися, що маємо двадцять томів наукових досліджень під назвою «Київське християнство», – сказав глава УГКЦ.

Святослав подарував цей доробок Папському орієнтальному інституту. Він подякував жертводавцям, які підтримують ці наукові дослідження.

Читати також:  Небезпечний сигнал від митрополита Епіфанія

Додамо, що серія «Київське християнство» започаткована у 2013 році. Видавнича серія представляє наукові результати навчально-дослідницької програми Гуманітарного і Філософсько-богословського факультетів Українського католицького університету «Київське християнство та унійна традиція». Підтримана Синодом єпископів УГКЦ академічна ініціатива має сприяти єдності всіх українських Церков Володимирового Хрещення.

Академічним завданням програми є критичне дослідження богословських, канонічних і соціокультурних джерел передання Київської митрополії у ширшому порівняльному контексті універсальних християнських традицій Візантії, латинського Заходу та східних православних спільнот, а також рецепції в словʼянських землях унійної ідеї.

Читати також:  Відійшов у вічність владика Андрій Сапеляк
285 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up