Екснардепам Вілкулу і Колеснікову оголошено підозру – Луценко

Колишнім народним депутатам Олександру Вілкулу і Дмитру Колеснікову, які були членами фракції “Опозиційний блок”, повідомлено про підозру і розпочато їх розшук.

Про це повідомив у Facebook ексгенпрокурор Юрій Луценко.

“Колишніх народних депутатів Вілкула і Колеснікова рік тому взяли під захист Регламентний комітет і ВР, не давши дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності. І лише після втрати ними депутатського статусу, вчора їм оголошено підозри і розпочато процедуру розшуку”, – написав він.

У преслужбі ГПУ підтвердили інформацію про оголошення підозри, зокрема, Вілкулу.

Зазначено, що прокуратурою здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Вілкула як колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації за підозрою у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

Читати також:  Прокуратура оголосила в розшук 75 колишніх депутатів ВР Криму

Встановлено, що протягом 2011-2012 років Вілкул на посаді губернатора, всупереч положенням Земельного кодексу, надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їх цільове призначення із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості.

В результаті цих дій близько 2 тисячам пайовиків завдано збитків у вигляді вилучення з їх власності земельних ділянок загальною площею майже 21 га на суму понад 12 млн гривень, а державі завдано збитків у вигляді знищення родючого шару ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством на суму майже 0,5 млн гривень.

Крім того, Вілкул також видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності одного з товариств з обмеженою діяльністю, з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, незважаючи на те, що зміна цільового призначення земельних ділянок є незаконною.

Читати також:  Вілкул і Колєсніков залишаться на волі - рішення суду

Це призвело до збитків на понад 5 млн гривень.

Нагадаємо, що 16 жовтня 2018 року Верховна Рада не підтримала подання Генпрокуратури на зняття недоторканності зі співголови фракції “Опоблок” Олександра Вілкула та не дала дозволу на притягнення його до кримінальної відповідальності. Також ВР не підтримала подання ГПУ щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Дмитра Колеснікова (фракція “Опозиційний блок”).

Тодішній генпрокурор Юрій Луценко назвав це “днем ганьби ВР”.

180 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up