Вищий антикорупційний суд

Вищий антикорупційний суд розпочав роботу. Зеленський очікує реальних «посадок» чиновників

Сьогодні, 5 вересня, в Україні розпочав роботу Вищий антикорупційний суд.

Про старт у роботі зазначеного органу оголосила на брифінгу у Києві Голова Вищого антикорупційного суду Олена Тарасевич.

“Вищий антикорупційний суд розпочинає свою діяльність в найкоротший можливий термін. Суд готовий до виконання покладених на нього обов’язків”, сказала очільниця суду.

Тарасевич нагадала, що юрисдикція Вищого антикорупційного суду розповсюджується на всю територію України.

За попередніми підрахунками державної судової адміністрації,  з місцевих загальних судів до ВАКС повинні надійти понад 3 тисячі кримінальних проваджень, з яких лише 190 – ті, по яких досудове розслідування закінчувало Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зборами суддів було вибрано слідчих суддів – 6 осіб. На стадії досудового розслідування вони здійснюватимуть судовий контроль за дотриманням прав і свобод людини.

Читати також:  У Кремлі заговорили про обмін послами з Україною

Сформовано в першій інстанції 7 колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В апеляційній палаті функціонуватиме 4 колегії які здійснюватимуть апеляційний перегляд.

Голова НАБУ Артем Ситник, у свою чергу, висловив сподівання, що терміни розгляду справ у ВААКС будуть “дійсно розумними”, а не тими, які демонстрували суди загальної юрисдикції.

“Поки що цього колективу достатньо для того, щоб вирішувати слідчі питання по поточним розслідуванням, прийняти ті справи, які вже розслідувані, для розгляду. В розумні строки розглянути їх, поставити крапку і дати відповідь на запитання, хто був правий: НАБУ чи сторона захисту, яка постійно доводить, що ми погано розслідуємо”, – зазначив Артем Ситник.

На відкриття роботи суду прийшли глава Верховного Суду Валентина Данішевська, генпрокурор Руслан Рябошапка, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Читати також:  Президент Зеленський не вірить у швидку реінтеграцію Криму і Донбасу

Президент України Володимир Зеленський, який також був присутній на відкритті, зазначив, що зробить все можливе для того, щоб гарантувати суду безперешкодне функціонування.

«Я знаю, що ви очікуєте майже 200 гучних справ з розкраданням, зі страшною дією корупціонерів-чиновників. І ми допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і всі ці люди були дійсно покарані», – зазначив президент.

Нагадаємо, що створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.

Від реєстрації законопроект в грудні 2017 року до складення присяги суддями (квітень 2018 р.) минуло півтора року. За 39 місць в Антикорупційному суді змагалося 343 кандидати.

Фото – Українська правда

© SYLA NEWS

262 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up