Обіцянки про швидке примирення з РФ послаблюють позиції України, – Безсмертний

Обіцянки швидкого миру на Сході України і заяви про намір урегулювати конфлікт на Донбасі до кінця року серйозно послаблюють українську позицію на перемовинах з цього питання.

Про це у коментарі Укрінформу заявив колишній представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Роман Безсмертний.

“Це (заяви про намір розв’язати конфлікт на Донбасі до кінця року – ред.) дуже серйозно послаблює позицію України, бо в переговорах такі речі, як відведені терміни, чітко визначена позиція без варіативності, не дають можливості маневру, вони блокують”, – сказав Безсмертний.

На його думку, це може бути наслідком наслідком відсутності досвіду, нерозуміння ситуації і намаганням отримати певні політичні дивіденди, що “завжди закінчується внутрішнім дискомфортом або, не дай Боже, внутрішнім людським, а не політичним фіаско”.

Читати також:  РФ захопила Крим і частину Донбасу, тому США озброюють Україну - Помпео

На зауваження, що заяву Президента України про швидкий мир повторив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, Безсмертний зазначив, що “Вадим дуже досвідчений і сильний дипломат, але він усе життя працював з європейськими і американськими дипломатами, а робота з росіянами – це робота іншого штибу, це все рівно як на допиті в КДБ”.

“В нас усі дипломати вчаться за підручниками Джона Вуда і Жака Серре (автори підручників з дипломатичного протоколу – ред.), але треба розуміти, що там (у Росії – ред.) дипломатія Громика і Горчакова. Це іншого порядку дипломатія. Тут треба читати “Битву залізних канцлерів” (історичний роман російського письменника Валентина Пікуля – ред.). Тоді ти розумієш, що їхнє завдання не досягнути результату і компромісу, їхнє завдання тебе обнулити. Оцей інструмент, коли під тиском Росії мене вибивають з переговорів (у Мінську. – ред.), – оце їхня дипломатія”, – резюмував колишній представник України в політичній підгрупі ТКГ.

Читати також:  ОРДЛО треба перетворити на Дике Поле - політик

Раніше, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко після зустрічі політичних радників лідерів країн “нормандської четвірки” у Берліні 2 вересня заявив журналістам, що під час зустрічі обговорено кроки, які відкриють шлях до саміту лідерів формату, і нагадав про обіцянку Президента Володимира Зеленського завершити війну на Донбасі якомога швидше, але “точно до кінця року”.

232 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up