Про готель у парку культури

Львівський готель «Періс Хілтон» хочуть збудувати на кістках Івана Вагилевича

На давньому, закритому та занедбаному цвинтарі у Парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького, де міськрада надала дозвіл збудувати готель, ймовірно, похований один з авторів альманаху «Русалка Дністровая» Іван Вагилевич.

Про це йшлося сьогодні, 5 вересня, під час пресконференції громадських активістів.

Зазначену ділянку, площею майже гектар на вулиці Лижв’ярській, 1 у Львові міськрада продала минулого року за 18,5 млн гривень. Новий власник ТОВ «Апартготель» має намір демонтувати будівлю колишнього музею ПрикВО та побудувати там готель з підземним паркінгом. Висота майбутнього готелю – 72 метри.

Громадкість Львова закликає не допустити будівництво на місці поховань. За словами директора Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, історика Івана Сварника, тут у 18 столітті ховали різних осіб. Але більшість з них – бідні, бездомні та ті, що померли від тифу, чуми та холери.

«Цей цвинтар відкрили у 1783 році. Тоді якраз місто заборонило поховання навколо церков, костелів та монастирів. Натомість виділило цю ділянку. Через сто років, наприкінці 19 століття, коли там не стало місця, цвинтар закрили. Ще у 1914-1916 роках, під час Першої світової, військові ховали там своїх солдат, які померли в шпиталі від ран та хвороб, в тому числі й інфекційних», – стверджує він.

На цвинтарі у парку похований Іван Вагилевич

Звісно, після закриття цвинтаря, міська влада закликала львів’ян перенести останки своїх родичів на інші кладовища. Але більшість похованих не мали родин. То ж там і досі лежать останки таких осіб.  Історики стверджують, що саме на цьому цвинтарі упокоївся у 1866 році  Іван Вагилевич.

Читати також:  Безкоштовний перегляд фільмів у Львові (відео)

На думку громадської діячки, членкині громадської ради при Львівській ОДА Олесі Дацко, якщо готель таки збудують, то він стане черговим незаконним будівництвом. Тому що дозвільні документи міськвиконком видав з порушеннями.

– В історичному ареалі, на вулиці Лижв’ярській, 1, дозволено споруджувати будинки не вище 14 метрів. Яким чином хочуть дозволити 72 метри? – риторично питає вона.

Також Олеся Дацко нагадала, що вже є рішення суду щодо будівництва готелю на проспекті Свободи. У ньому суд наголосив, що всі дозволи на будівництво Львівської міської ради у ареалі історико-культурного призначення, де не згадано про цей статус, – є незаконними.

Водночас і активісти, і мешканці погоджуються, що ділянка цвинтаря не може залишатися необлаштованою. У 1965 році на частині могил побудували музей ПрикВО. Але у 1995 році він виявився нікому не потрібним. То ж його продали інвесторові, який частково зруйнував будівлю. І так вона й стоїть досі пусткою. Часом там мешкали безхатьки, часом хтось влаштовував підпали.

Читати також:  Безкоштовне «Пригодницьке містечко» для дітей у Парку культури

На думку вченого секретаря УНК ІКОМОС, архітектора та доцента НУ “Львівська політехніка” Василя Петрика, найкраще тут відновити саме музей. Але цього разу зробити музей визвольної слави українського війська. Хоча він сумнівається, що міська влада погодиться на цю пропозицію.

«Коли я дізнався, що на Стрийській зносять монумент радянським солдатам, то перша думка, яка прийшла мені до голови: розчищають місце для паркінгу для майбутнього готелю. Тим більше, що вже йдуть розмови, що камінь на вулиці Вітовського коло парку Хмельницького, де планували поставити монумент борцям за волю України, планують перенести невідомо куди. А на цьому місці готуються викопати Пелчинський став. Отже, готувався рекреаційний простір для цього готелю», – заявив він.

Наразі, для того, аби не допустити будівництва висотного готелю у парку на старому цвинтарі, активісти готові поставити там намети та влаштувати цілодобове чергування. І, звісно, через суд домогтися скасування дозволів, які видала Львівська міська рада. Тим більше, що у Львові вже є прецедент. Рішенням суду скасовані всі дозволи та заборонено будівництво багатоповерхівки на проспекті Чорновола, 45б, на місці поховань понад десяти тисяч в’язнів.

Фото з інтернету

Маріанна Попович для Syla News

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up