ТОП-5 країн, де хочуть працювати українці

Найпопулярніші напрямки сезонної трудової міграції – Польща, Росія та Чехія. Майже 80% українців, які хочуть повернутися на заробітки, розраховують отримувати більше $1 000 за місяць.

Про це нас повідомили за результатами проведеного опитування аналітики із сайту “OLX Робота”.

Для 6-ти з 10-ти респондентів основною мотивацією до першого виїзду стала низька зарплата. 60% українців вже мали досвід роботи в Польщі і більшість з них були залучені на виробництві та будівельній сфері.

Серед всіх респондентів, хто виїжджав підзаробити на сезон, тільки 9% не хочуть повертатися за кордон.

Серед тих, хто все ще хоче повертатися на сезон, 18% відчувають себе незахищеними в Україні. До порівняння, серед тих, хто не планує повертатись, таких лише 4%.

Географія сезонної міграції

Найпопулярнішим напрямком сезонної міграції стала Польща – туди їздила половина українських трудових мігрантів. В трійку ще увійшли, Росія та Чехія. Серед країн-лідерів, куди б українці повернулися стали США – 82% та Німеччина – 78%. А от Росію, Литву та Великобританію респонденти, які мали досвід сезонних заробітків і готові повернутися до роботи за кордоном, позначили найменш привабливими.

Серед тих, хто планує залишитися за кордоном назавжди, в США хотіли б поїхати 46% респондентів, а в Німеччину – 45%.

Загалом США стали країною, що найбільше вразила українських заробітчан, які готові працевлаштуватися за кордоном знову. 37% відзначили, що робота повністю виправдала їхні очікування, а 24% – відповіли, що навіть перевершила.

На другому місці за кількістю позитивних вражень – Болгарія (18% респондентів), на третьому – Німеччина, 14%. Більшість заробітчан, які були розчаровані, повернулися із заробітків з Росії – 13%.

ТОП-5 країн, де планують працювати українці

  1. Німеччина – 47%
  2. Польща – 46%
  3. Чехія – 35%
  4. Швеція -18%
  5. Ізраїль -14%

Польща – найбільш приваблива для українських трудових мігрантів, майже половина респондентів хотіли б там працевлаштуватися, якби мали таку можливість. При цьому, 6 з 10 респондентів відповіли, що вже працювали в Польщі декілька місяців. Серед них 43% були залучені на виробництві і 23% – у будівельній сфері. Шукати роботу у Польщі спонукає близькість до України – 57% відповідей, та високі зарплати – 60% респондентів. Ще 26% відмітили, що менталітет теж має значення.

Яку зарплату очікують сезонні заробітчани

Третина українців, які працювали на сезонних роботах і не хочуть повертатися туди, отримували більше $1 000, з них половина заробляла до $1 200. Майже 32% сезонних заробітчан отримували від $700 до $1 000, а 18% заробляли в діапазоні $500 – 700.

Щодо зарплат, які очікують респонденти, що готові повернутися на роботу за кордоном, майже 80% українців розраховують отримувати більше $1 000. Ще 10% бажають отримувати понад $2 000. При цьому 21% готові їхати на заробітки і отримувати до $1 000.

Серед тих, хто мав досвід виїзду на сезонні роботи за кордон, 76% чоловіків. Щодо віку, загалом це українці від 25 до 54 років. 43% заробітчан заміжні чи одружені та мають дітей. Також 6 з 10 українців, які повернулись з-за кордону після тимчасової праці, проживають в українських містах, але тільки 15% з них – в обласних центрах.

Syla News

164 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up