Василь Віконський

Новий очільник поліції Львівщини завалив атестацію, бо перебував у зоні АТО

Від сьогодні головне управління поліції у Львівській області очолив полковник Василь Віконський.

Про нового очільника львівської поліції відомо, що він тривалий час, 14 років поспіль, служив у «Беркуті». У 2014 році його рота стояла на Майдані, захищаючи тодішню владу від протестувальників. Того ж року, з початком війни, він виїхав в зону АТО. Там він був на горі Карачун, на власні очі бачив, як у вертоліт з генералом Кульчицьким влучили з ворожого ракетного комплексу та не дозволив сепаратистом його захопити.  

Але під час реформи поліції у 2015 Василь Віконський не зміг скласти тестів та не пройшов атестації. Що не завадило йому через суд поновитися на роботі й отримати посаду начальника головного управління поліції у Хмельницькій області.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв пояснив, що на Майдані Василь Віконський перебував за наказом тодішнього керівництва міліції. Але 24 січня 2014 року разом зі своїми підлеглими повернувся до Івано-Франківська. Причому рішення про це він приймав сам. Після чого він поїхав в зону АТО і брав участь у визволенні Слов’янська, Краматорська, Дебальцева та Маріуполя.

Читати також:  Поліція закликає стерегтись аферистів

Сам Василь Віконський зізнався, що хоча у його особовій справі записана посада «заступник начальника поліції», відповісти на питання атестаційної комісії у 2015 році він не зміг.

– Я з 20 квітня перебував у зоні АТО. А коли повертався на ротацію до Франківська, то увесь свій час проводив на полігоні, де готував бійців до роботи на війні. Це була моя робота в тилу. У 2015 році мене призначили на посаду заступника начальника управління міліції Івано-Франківська. Але я продовжував готувати бійців, тому що і це теж є моїми обов’язками. А під час атестації мене питали про мою роботу саме як заступника начальника. Я пояснив, чому я не можу відповідати чітко. Почали читати біографію, цікавитися де я працював. Ну і на завершення сказали: «Дякуємо, такі люди не потрібні поліції». Я теж їм подякував, – зізнався Василь Віконський.

Жоден з громадських активістів, які виступили проти цього призначення, не знайомий особисто з новопризначеним очільником поліції Львівщини. Але їх обурюють кілька речей. Насамперед, чому призначення відбулося без обговорення з громадськістю та без конкурсу. А також те, що Василь Віконський – «беркутівець» та неатестований.

Читати також:  В поліцію вже надійшло більше 150 повідомлень про порушення виборчого процесу

Натомість голова Національної поліції України нагадав, що законом про Національну поліцію не передбачені ані громадські обговорення, ані конкурси.

– Серед тих кандидатів, яких ми розглядали на цю посаду, найбільше відповідав вимогам саме Василь Віконський, – заявив він.

Громадські активісти прийшли під стіни Головного управління поліції у Львівській області, аби висловити своє невдоволення таким призначенням

Громадські активісти прийшли під стіни Головного управління поліції у Львівській області, аби висловити своє невдоволення таким призначенням. Проте жодної акції непокори не було. Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич зізнався, що для себе він не виявив негативної інформації про нового очільника.

Натомість активістка Наталія Шелестак переконана, що підстав для звільнення у атестаційної комісії було багато. Хоча зараз її цікавить те, як новий очільник поліції області покращуватиме показники з розкриття злочинів, які і так є одними з кращих в країні.

Також Сергій Князев пояснив, чому звільнили попереднього керівника поліції Львівщини Валерія Середу. Виявляється, Львівщина пасе задніх з соціального забезпечення працівників поліції. Так, з грудня 2016 року і досі, поки поліцію Львівщини очолював Середа, жоден поліцейський в області не отримав квартири. Хоча Арсен Аваков, коли озвучував причину звільнення, то вказав на погані показники із розкриття злочинів в регіоні.

– Тепер ми ставимо завдання Віконському вирішити ці питання, – зазначив Сергій Князєв.

Syla News

972 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up