Митрополит Епіфаній: УПЦ МП – останній форпост Росії

Церква повинна бути партнером для держави і стати її духовною основою. Однак приклад взаємин російської держави і РПЦ – неприйнятний для наслідування в Україні.

Таку думку висловив Предстоятель ПЦУ під час спілкування із студентами Києво-Могилянської академії.

«Якби наш народ зрозумів цю істину ще в 1991-му році, якби в українському православ’ї не було розділення, то можна було би уникнути багатьох проблем та негараздів, які ми маємо сьогодні. При цьому, принцип співіснування держави та Церкви у Російській Федерації, який ми зараз бачимо, є неприйнятним для України, адже Церква не повинна бути «державним департаментом у справах релігій»», – заявив першоєрарх.

За його словами, ПЦУ намагається розбудовувати державу разом із владою на партнерських засадах.

«Ми у Православній Церкві України хочемо спільно, на партнерських засадах розбудовувати нашу країну. Держава теж повинна сприяти і допомагати Церкві, бо ми разом служимо інтересам нашого народу. Я вірю, що в майбутньому так і буде: Церква виконуватиме покладену на неї місію та буде надійною опорою для Української держави», – зазначив він.

Читати також:  Небезпечний сигнал від митрополита Епіфанія

Предстоятель ПЦУ також пояснив студентам академії, наскільки важливою є роль Церкви у суспільстві.

«Попереду маємо ще немало викликів і перепон, які ми повинні спільно з вами здолати. Адже поруч – потужний ворог, який намагається нас поневолити, і він добре розуміє роль Церкви у суспільстві. До речі, коли у Путіна запитали, що є безпекою РФ, він відповів, що це ядерний щит і Церква. Із цих слів ми можемо зрозуміти, яку роль відіграє УПЦ МП в Україні. Це останній форпост Росії, тому ми надалі будемо робити усе можливе, щоб в Україні утвердилась і розбудовувалась своя помісна Православна Церква», – наголосив митрополит Епіфаній.

Справжня любов довготерпить і прощає

Серед питань главі ПЦУ, які задавали студенти, було і таке: чи можна пробачити зраду людині, яку любиш?

Читати також:  За півроку до ПЦУ перейшли понад 500 парафій із Московського патріархату

“Зрада – це гріх, а гріх має властивість роз’єднувати людей. Натомість любов завжди об’єднує. І якщо людина спотикнулася, впала, згрішила, а у вас є справжня любов до цієї людини, то, я впевнений, що ви її пробачите. Якщо людина впала у гріх і покаялася у цьому, то ми повинні її простити. Так нас вчить Євангельський закон любові, і про це йдеться у молитві Господній: «… І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Якщо ми не будемо пробачати і приймати каяття інших, то ми будемо порушувати заповідь Божу. Тому, якщо існує справжня любов, то вона довготерпить і прощає”, – пояснив митрополит Епіфаній.

Syla News

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up