Папа Франциск і глава УГКЦ

Папа Франциск єпископам УГКЦ: Моліться до Святого Духа

В Апостольському палаці у Ватикані 2 вересня Святіший Отець Франциск прийняв єпископів Священного Синоду УГКЦ, який цього року проходить у Римі під назвою «Сопричастя та єдність в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви».

Про це повідомив департамент інформації УГКЦ.

Звертаючись до єпископів, Папа Франциск пожартував, що не має заздалегідь підготовленої промови, бо «під час нашої зустрічі у липні я вже сказав все, що мав сказати». Відтак Святіший Отець просто особисто привітався та поспілкувався з кожним єпископом.

Посилаючись на слово глави УГКЦ Святослава (Шевчука) на початку аудієнції, Римський Архиєрей зазначив: «Ви підкреслили одну думку, яку ми не сміємо втратити: Синод, синодальність і Святий Дух». За його словами, сьогодні існує небезпека хибно вважати, що синодальний шлях — це збирання думок, щоб потім зустрітися і досягнути якогось порозуміння. «Ні, Синод — це не парламент! Потрібно обговорювати справи, дискутувати, як це зазвичай відбувається, але це не парламент…»

Читати також:  На Личаківському кладовищі відбулась спільна молитва за загиблими воїнами АТО

Папа наголосив, що «якщо нема Святого Духа, нема Синоду. Якщо нема Святого Духа, нема синодальності». Як також, «коли відсутня ідентичність Церкви». «А що є ідентичністю Церкви? — поставив запитання Папа. — Святий Павло VI сказав виразно: покликанням Церкви є євангелізувати, ба більше, євангелізація є її ідентичністю».

Саме з таким духом Святіший отець побажав українським єпископам увійти в Синод – «з Духом Святим». «Моліться до Святого Духа… Ми хочемо перетворитися не на конгрегаційну, а на синодальну Церкву. Ідіть цим шляхом», — закликав Папа Франциск.

Читати також:  «Хочу! Можу! Зроблю!»: розпочався конкурс соціальних проектів

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про можливу приватну поїздку Папи Франциска до Москви.

239 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up