Станіщук

Суспільно корисні роботи сприяють успішному стягненню аліментів

Для посилення права дитини на належне утримування до законодавства внесена низка змін, зокрема новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Про особливості нової боротьби з неплатниками аліментів в ексклюзивному інтерв’ю Syla.news розповів керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук.

У лютому та серпні 2018 року Верховна Рада прийняла законодавчі ініціативи, що посилюють відповідальність платників аліментів. Державна виконавча служба унаслідок змін отримала додаткові важелі для покращення стягнення аліментів. Особи, які невчасно сплачували аліменти і мають більш ніж чотиримісячну заборгованість, отримують обмеження  у праві керування транспортним засобом,  виїзду за кордон, полювання. Відтепер окремим видом відповідальності є суспільно корисні роботи.

Таке покарання не можна встановлювати неповнолітнім особам, чоловікам, старшим за 60 років, жінкам, старшим за 55 років, вагітним жінкам, людям з інвалідністю першої та другої групи.

“Така ініціатива в Україні реалізована вперше. Це дієвий захід, який дав певні надходження по сплаті аліментів”,

– сказав Станіщук.

Читати також:  Президент підписав закон проти домашнього насильства

На суспільно корисні роботи боржник може потрапити, якщо не сплачував аліментів більше шести місяців.

“Тоді державний виконавець запрошує до себе боржника, який не платить аліменти. У випадку, якщо він не з’являється, до нього застосовується примус із залученням правоохоронних органів. Складаються протоколи, які потім відправляють до суду. Уже там визначається термін суспільно корисних робіт”,

– пояснив процедуру керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Законодавство передбачає виконання таких робіт винятково на комунальних підприємствах. Що робитимуть боржники визначають, як правило, органи місцевого самоврядування вже на місці. Загалом суспільно корисні роботи тримають 120 годин.

Такий вид відповідальності не звільняє людину від сплати аліментів. Час, проведений на роботі, оплачують, але ці кошти йдуть на погашення заборгованості по сплаті аліментів.

Читати також:  Мін'юст відреформував сферу державної виконавчої служби - Куманська-Нор

За словами Станіщука, люди, що відбули покарання у вигляді суспільно корисних робіт, поділяються на дві категорії. Одні залишаються працювати в комунальному підприємстві, інші ж готові сплатити будь-який борг, тільки б не відбувати таке покарання ще раз.

Загалом на Львівщині за 2018 рік складено близько 300 протоколів  і постанов про притягнення осіб до суспільно корисних робіт. Уже на серпень 2019 року також складено 300 постанов. З них 295 боржників – чоловіки, і лише 5 – жінки.

“Суди в більшості випадків схиляються до того, що неповнолітні діти мають залишатися з матір’ю. Тому майже всі платники аліментів – чоловіки”,

– пояснив керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Нагадаємо, Парубій підписав Виборчий кодекс з відкритими списками.

Ольга Мацьків

© SYLA NEWS

3598 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up