Яків Смолій

Нацбанк обіцяє суттєво здешевити споживчі кредити

Національний банк обіцяє знизити рівень облікової ставки до 9% у 2020 році та до 8% у 2021 році, якщо в Україні будуть відповідні економічні умови.

Про це в інтерв’ю виданню The Page розповів голова Національного банку Яків Смолій, повідомляє пресслужба регулятора у Facebook.

За його словами, у минулому році ми мали однознаковий показник інфляції вперше за 5 років, а до кінця року вона знизиться нижче 7%. Звісно, увисока облікова ставка сьогодні стримує кредитування реального сектору економіки. Але низька інфляція – це підвалини для майбутнього економічного зростання.

“Якщо будуть відповідні економічні умови, НБУ знизить облікову ставку до 9% у 2020-му та 8% у 2021 році. Врахуємо маржу банків у 4-5% і отримаємо кредити під 12-13%”, – сказав Смолій.

Читати також:  Кредитів не буде. Коломойський зірвав переговори МВФ і України

Керівник Нацбанку пояснив, що НБУ не може ставити за мету купувати валюти більше або менше, аніж дозволяє ринок.

“Більша купівля сформувала б дефіцит валюти, переламала б тренд курсу і гривня почала би знецінюватися. Це не є нашою метою. Наша ціль – не допустити великої волатильності курсу, оскільки це погано позначається на ціновій стабільност”, – додав Яків Смолій.

Він зазначив, що довіра до банківської системи поступово підвищується, люди відкладають кошти на гривневі депозити. Тобто можна говорити і про збільшення довіри до гривні.

Читати також:  В Україні розпочато ліквідацію ще одного банку

Зазначимо, що правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку до 17% річних з 19 липня 2019 року. Раніше, 25 квітня 2019 року НБУ вперше за 2 роки знизив облікову ставку на 0,5% до 17,5% річних. Інфляція за підсумками 2018 року становила 9,8%.

Раніше ми повідомляли про те, що споживачам запропунували закупити газ на опалювальний сезон за літньою ціною.

Коментувати

177 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up