Розшарування Незалежності

24 серпня 2019 року вперше за кілька років у святкуванні Дня Незалежності було кілька головних подій. І це розшарування виглядає доволі тривожним в умовах гібридної війни Росії проти нашої держави, якій поки не видно кінця.

Заходи за участю Володимира Зеленського на Майдані Незалежності у Києві не відзначалися велелюдністю. Незвично було бачити не заповнений людьми Хрещатик, хоча ситуація виправилася доволі швидко, проте без участі президента. Сигнали, закладені Аланом Бадоєвим до сценарію свята, можна оцінювати по-різному, проте їм однозначно забракло чіткості сприйняття, без додаткових тлумачень.

Сам шостий президент проголосив цікаву промову, у незвичному для глави держави форматі. На Банковій говорять, що Володимир Зеленський активно долучається до написання власних промов, і цей досвід можна назвати вдалим. Є лише одне вагоме але: глава держави не наважився згадати Росію у хоча б мінімальному негативному контексті.

Цю нерішучість своєрідно компенсували учасники Маршу Захисників. Десятки тисяч людей, у першу чергу – ветеранів бойових дій на Донбасі, без політичних прапорів та без участі топ-політиків, продемонстрували Україні та світу, що їм потрібна перемога, а не просто мир. Реакція киян та гостей столиці на марш була однозначно позитивною, а сам факт його проведення став потужним сигналом для тих, хто намагається говорити про долю України без її участі.

Україна вступила у новий, дуже непростий рік власного незалежного розвитку. Зовнішньополітична кон’юнктура для нашої держави не дуже сприятлива, тому питання внутрішньої консолідації стоїть, як і раніше, гостро. Можливо, навіть гостріше, ніж 5 років тому, коли усвідомлення загрози мільйонами українців було напрочуд реалістичним.
Євген Магда, директор Інституту світової політики 

Інші статті автора:

БезпАрадність з варіаціями
Гібридний тризуб
Відшукай, бо програєш.
Битва гігантів. Зустрічайте у вересні.
Дев’яте, зіркове
Ілюзія телепортації
Розшарування інтересів
Прощання з ілюзіями
В лещатах політичної доцільності
Не ховайте Норманді
Зе-дива не буде
Кандидатське середовище. Вибір без ілюзій
Непотрібні дебати
Несподівані підсумки
Проміжний фініш
З сумом констатую
Альянси та прихильники
Стартові умови (ч.1)
Стартові умови (ч.2)
Непроста Україна
Невідомі повноваження
Фактор особистості
Уроки з протоки
Вітчим незалежності
Чорно-білий президент
Надія та розчарування
Достроковий Янукович
60 днів на роздуми
Паузи та інтереси
Фактор безпеки і оборони
Кампанія з подвійним викликом
Вибори – не війна!
Гроші вирішують все?
Випробовування Майданом

Syla.News

153 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up