БезпАрадність з варіаціями

Минулого тижня стало відомо, що режисерами «Ходи Гідності» на День Незалежності стали Алан Бадоєв та Олена Коляденко, які до останнього часу не були помічені у відповідних заходах.

Бадоєв – відомий кліпмейкер, який активно працює з українськими та російськими акторами.  На його адресу у соціальних мережах вилилося чимало негативу, оскільки його творча манера навряд чи відповідає урочистості моменту. Погано не те, що святкову ходу режисуватимете колишній бізнес-партнер Володимира Зеленського, а те, що День Незалежності цього року ризикує не стати моментом консолідації для українського суспільства.

Понад місяць тому офіс президента оголосив про наміри скасувати військовий парад до Дня Незалежності, а на зекономлені кошти преміювати військовослужбовців. Швидко виявилося не лише те, що у державному бюджеті немає окремого рядка для проведення параду, а захисники України готові пройти ходою головною вулицею країни і без організаційної участі влади. Показовим виявився процес «узгодження» хронології проведення заходів 24 серпня у Києві: ОПУ поставив всіх інших перед фактом: спочатку пройдуть заходи за участі президента, а вже потім Києвом зможуть пройти ветерани. До того ж  Банкова видала розпорядження обласним та районним адміністраціям «сприяти» прибуттю працівників бюджетної сфери до Києва.

Можна припустити, що проведення параду не відповідає миротворчій риториці Володимира Зеленського, проте паради проводяться і в умовах оголошеного перемир’я, яке дається українським військовим на Донбасі дорогою ціною. Лише минулого тижня масштабні військові паради пройшли у Сінгапурі та сусідній Польщі, спростувавши тезу про парад як рудимент радянського часу. В умовах гібридної війни видається вельми важливим забезпечити для мільйонів громадян привід пишатися своїми захисниками, а не перетворювати святкові заходи на честь Дня Незалежності на погану копію першотравневої демонстрації радянських часів.

Не знаю, чому Зеленський боїться параду. Але повинен відзначити, що для нього усвідомлення стану справ у суспільстві на тлі безпарАдності виглядає надзвичайно необхідним, адже по суті це запорука його успішної роботи на посаді президента.

Євген Магда, директор Інституту світової політики 

Інші статті автора:
Гібридний тризуб
Відшукай, бо програєш.
Битва гігантів. Зустрічайте у вересні.
Дев’яте, зіркове
Ілюзія телепортації
Розшарування інтересів
Прощання з ілюзіями
В лещатах політичної доцільності
Не ховайте Норманді
Зе-дива не буде
Кандидатське середовище. Вибір без ілюзій
Непотрібні дебати
Несподівані підсумки
Проміжний фініш
З сумом констатую
Альянси та прихильники
Стартові умови (ч.1)
Стартові умови (ч.2)
Непроста Україна
Невідомі повноваження
Фактор особистості
Уроки з протоки
Вітчим незалежності
Чорно-білий президент
Надія та розчарування
Достроковий Янукович
60 днів на роздуми
Паузи та інтереси
Фактор безпеки і оборони
Кампанія з подвійним викликом
Вибори – не війна!
Гроші вирішують все?
Випробовування Майданом

Syla.News

516 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up