В Ісландії науковці влаштували «похорон» першому льодовику, який зник там через зміни клімату

В Ісландії провели церемонію прощання з льодовиком Окйокулль. Саме він став першим льодовиком країни, що втратив цей статус через зміни клімату.

Про це повідомляє BBC.

Офіційно Окйокулль оголосили «померлим» у 2014 році — через зміни клімату він став занадто малим, аби відповідати категорії льодовика. Як зазначають науковці, його вік — близько 700 років.

У церемонії прощання в селищі Боргафьордюр взяли участь прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоуттір, міністр навколишнього середовища Гудмундур Інгі Гудбрандссон, а також колишня президентка Ірландії Мері Робінсон.

Також у пам’ять про Окйокуль встановили меморіальну табличку ісландською та англійською мовами. На ній ідеться, що така ж доля очікує на 200 інших льодовиків Ісландії.

«Цей пам’ятник повинен підтвердити, що ми знаємо, що відбувається, і що треба робити», — написано на табличці.

Пам’ятник льодовику. Фото – ВВС

Нагадаємо, що у водах Аляски більше немає льоду. Причиною цього стали аномальні температури, які фіксували у липні. Найближчий льодовик за більш ніж 240 кілометрів.

Фото з вільного доступу

Syla News

210 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up