Вчені змогли відтворити парфуми Клеопатри

Команда археологів з Гавайського університету спільно з групою парфумерів створила той самий аромат, яким дві тисячі років тому, імовірно, користувалася єгипетська цариця.

Про це повідомляє видання Times.

“Це були найбільш цінні парфуми давнього світу”, – сказав член групи археологів Роберт Літтман виданню про подорожі “Атлас Обскура” (Atlas Obscura).

Розкопки велися на майданчику Тель-ель Тімай, що лежить на північ від Каїра. У Стародавньому Єгипті на його місці стояло місто Тмуіт – відоме парфумами місцевого виробництва. Археологи знайшли пляшечки, хімічний аналіз яких і допоміг їм відновити склад парфумів.

В її основі мірра – смола, яку добувають з терну, що росте на Аравійському півострові і в регіоні так званого Африканського рогу. Входили туди і кардамон, оливкова олія та кориця. Аромат більш насичений за сучасні, і тримається довше, пише видання.

За словами ж парфумера з Університету Берклі, Менді Ефтел, Клеопатра, скоріше за все, мала власну парфумерну фабрику, яка розробляла аромат виключно для неї.

Нагадаємо, що в Єгипті відбудеться перша реставрація саркофагу Тутанхамона.

Фото – з вільного доступу

Syla News

215 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up