Не дивлячись на те, що Арктику вважають однією з останніх незабруднених частин світу, науковці виявили, що там разом зі снігом випадають мікроскопічні частини пластику.

Про це передає Громадське.

Результати дослідження, проведеного командою з Інституту полярних і морських досліджень імені Альфреда Вегенера в Німеччині й швейцарського Інституту дослідження снігу та лавин, опублікували в Science Advances.

Науковці зібрали в скляні банки зразки снігу. У лабораторії вони виявили, що в кожному літрі снігу близько десяти тисяч мікропластику. Також дослідники знайшли в снігу частки гуми й тверді, імовірно, синтетичні, волокна. Вчені припускають, що волокна це фрагменти одягу.

У воді, яка утворилася коли сніг розтанув, науковці виявили пластик, частинки рослинної целюлози, волосся тварин, частки гумових шин, лаків і фарб. Зазначається, що лак і фарба могли потрапити в сніг із кораблів, які проходили повз льодовики, або від електричних вітряків.

Нагадаємо, що чисельність диких північних оленів, яких також називають карибу, за останні 20 років зменшилася в Арктиці більш ніж на половину.

Фото з вільного доступу

Syla News